šport

Niekoľko hodín predtým, ako sa Cristiano Ronaldo stretol so Slovenskom, šokoval odchod zo svojej rodnej krajiny, keď predpovedal vzostup Saudskej Pro League.

V januári odišiel Cristiano Ronaldo z Manchestru United do Al-Nassera v Saudskej Arábii dohodou, ktorá z neho urobila jedného z najlepšie zarábajúcich športovcov na svete. Tento krok kritizovali niektorí, ktorí tvrdia, že Ronaldo sa ženie za peniazmi tým, že sa vzdáva svojho súťaživého ducha a hrá v saudskej lige. Ronaldo obhajoval Saudi Pro League a poukázal na množstvo vysokoprofilových hráčov, ktorí sa do ligy v posledných mesiacoch pripojili ako dôkaz, že neurobil nič zlé, keď tam išiel.

CR7 však urobil niekoľko vážnych tvrdení o konkurencieschopnosti Saudi Pro League a porovnal ju s ligami svojej domovskej krajiny.

Cristiano Ronaldo opäť bráni Saudskú Arábiu

Reklama

Článok pokračuje pod týmto inzerátom

Portugalská superhviezda Cristiano Ronaldo pred zápasom Portugalska proti Slovensku prezradil šokujúce informácie. 37-ročný hráč, ktorý hrá za saudskoarabský klub Al-Nasr, povedal, že Saudská Pro League je lepšia ako Primeira Liga v jeho domovine. Ronaldo vyhlásil, že Arabská liga má tých najkvalitnejších hráčov a bol hrdý na to, že je priekopníkom, ktorý pomohol zmeniť futbalovú kultúru krajiny.

Ako zdieľal @bt3 v tweete, ktorý sa stal virálnym, Ronaldo hovoril pred kvalifikáciou Portugalska o Euro Cup proti Slovensku a povedal, že saudská liga bude na tom lepšie ako portugalská liga kvôli počtu starších hráčov v Saudskej Arábii.

Okamžite dostanete upozornenia na to, čo je aktuálne Futbal Príbehy od Googlu! Kliknite a klepnite na Nasledujte nás Modrá hviezda.

Nasleduj nás

Víťaz 5x-Ballon d'Or povedal: „Verím, že Arabská liga je lepšia ako portugalská. Nie sú to len kontroverzie, nie je tam veľa rozruchu a kvalita mien je oveľa lepšia. Dúfam, že to bude dobré, viem, že to bude ťažké. Nemožné. Čo sa deje v poslednej dobe sa mení na cirkus.

Ronaldo tvrdil, že všetky ligy a krajiny čelia nejakej forme kritiky a kontroverzií a je normálne, že sa to stáva. Najvyššia saudská elita urobila v posledných rokoch veľký rozruch vo svete futbalu a podpísala sa pod niektoré z najväčších mien v hre.

READ  Prvý zápas Ajax Ligy majstrov v septembri. PSV a Feyenoord začínajú Európsku ligu 8. septembra.

Po tom, čo sa Cristiano Ronaldo pripojil k Al-Nasserovi, liga prilákala aj Karima Benzemu, Neymara, N'Golo Kanteho, Aymerica Laporteho, Rubena Nevesa, Jordana Hendersona a Roberta Firmina. Tento prílev talentov pomohol zviditeľniť saudskú najvyššiu súťaž a urobiť z nej atraktívnejšiu destináciu pre hráčov.

Ronaldo je hrdý na to, že je priekopníkom v Saudi Pro League

Al Nasser Tayatu hovorí, že je hrdý na to, že je priekopníkom, ktorý pomohol zmeniť futbalovú kultúru krajiny. Verí, že Saudi Pro League má veľký potenciál a môže sa stať jednou z najlepších líg na svete.

povedal, „Ako hráč Al-Nasr viem, že sa to stane, je to privilégium zmeniť kultúru a futbal krajiny, mať veľké hviezdy, na to som hrdý. Bol som priekopníkom a som na to hrdý.“

cez imago

Ronaldove komentáre sú vyjadrením dôvery v Saudi Pro League a jej budúcnosť. Tiež ukazujú, že je odhodlaný pomôcť lige dosiahnuť jej plný potenciál.

Reklama

Článok pokračuje pod týmto inzerátom

Bude zaujímavé sledovať, ako Ronaldove komentáre ovplyvnia Saudi Pro League v nasledujúcich rokoch. Ak liga dokáže naďalej priťahovať špičkových hráčov a investovať do infraštruktúry, nie je dôvod, prečo by sa nemohla stať jednou z najlepších líg sveta.

Pozrite si tento príbeh: Zoznámte sa so slávnym tenistom, ktorý je 3-krát bohatší ako Cristiano Ronaldo

Reklama

Článok pokračuje pod týmto inzerátom

Cristiano Ronaldo sa najbližšie stretne s Portugalskom v kvalifikácii na EURO proti Slovensku v piatok 8. septembra.

Poskytnutím spätnej väzby nám pomôžete zlepšiť vašu skúsenosť.

Páčilo sa vám čítanie? Dajte nám vedieť, aká je pravdepodobnosť, že ho odporučíte V podstate hra pre vašich priateľov!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close