šport

Novak Djokovič je so svojou rodinou v Španielsku.

Novak Djokovič sa podľa najnovších komentárov Viktora Troickiho nepredstaví v piatkovom (2. februára) srbskom zápase kvalifikácie Davisovho pohára proti Slovensku.

Djokovič bol ťahúňom semifinálovej jazdy Srbska v minuloročnom finále Davisovho pohára. Hoci Srb vypadol v dvoch z troch zápasov svojej krajiny proti Taliansku, môže sa pochváliť bilanciou 44:16 víťazstiev/prehier v tímovej súťaži.

Dvadsaťštyrinásobný víťaz majora mal krušný začiatok roka, zďaleka nie najlepší počas Australian Open 2024. Podľahol ďalšej prehre s Janicom Sinnerom v posledných štyroch zápasoch, tretej prehre s Talianom v jeho posledných štyroch stretnutiach.

Po odchode z Melbourne sa Djokovič presťahoval späť na Malorku v Španielsku, kde jeho rodina žije od roku 2020. Očakáva sa, že Srb si od turbulentnej sezóny 2024 oddýchne zaslúžene, čo znamená, že nebude k dispozícii na kvalifikáciu proti Srbsku. Slovensko v Kraljeve.

Nedávno prehovoril kapitán srbského daviscupového tímu Viktor Troicki Sportal.rs o možnej zostave svojho tímu v piatok. Prezradil, že 36-ročný hráč nebude prítomný počas kvalifikácie proti Srbsku.

Troicki sa dotkol aj trojsetovej semifinálovej prehry 24-násobného grandslamového víťaza Davisovho pohára v roku 2023 s Janicom Sinnerom a povedal, že toto rozhodnutie stále veľmi ťaží na srdciach jeho spoluhráčov.

„Neverím, že príde, je v Španielsku so svojou rodinou,“ povedal Troggi pre Sportal.rs. „Bohužiaľ, nie je to v dávnej minulosti. Veľmi to bolelo a stále to bolí, každý vie, ako sme si boli blízki, no práve to sa stalo najväčšiemu hráčovi všetkých čias.“


Novak Djokovič vyhral v roku 2010 Davisov pohár pre Srbsko

Srbsko V. Francúzsko – finále svetovej skupiny Davisovho pohára – tretí deň
Srbsko V. Francúzsko – finále svetovej skupiny Davisovho pohára – tretí deň

Hoci Novak Djokovič nebude budúci piatok hrať za svoju krajinu, Srb si môže oddýchnuť od svojich minulých príspevkov Srbsku, vrátane toho, že ich v roku 2010 priviedol k titulu v Davisovom pohári.

Hoci vtedy 24-ročný hráč nemal počas väčšiny sezóny 2010 na okruhu ATP Tour top formu, nezískanie titulu vo dvojhre ho inšpirovalo k tomu, aby urobil prievan v Davisovom pohári.

Srb v tom roku dosiahol na 124-ročnom turnaji niekoľko pôsobivých víťazstiev, keď vo svojich dvojhrách porazil hráčov ako Tomas Berdych, Marin Cilic, Gael Monfils, Gilles Simon, John Isner, Sam Querrey a Ivan Ljubicic.

Ešte dôležitejšie je, že Djokovičov titul v Davisovom pohári v novembri 2010 udal tón pre hviezdnu sezónu 2011 na okruhu ATP Tour, v ktorej vyhral tri zo štyroch veľkých titulov a vo veku 25 rokov sa prvýkrát dostal na svetovú jednotku.

Rýchle odkazy

Ďalšie diela Sportskeida

Editoval Siddharth Dhananjay

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close