Svet

„Nové protiopatrenie“: Severná Kórea posiela na juh ďalších 300 balónov s troskami

Severná Kórea posiela 310 balónov naložených troskami do Južnej Kórey v reakcii na vysielanie z reproduktorov, čo je forma psychologickej vojny…
čítaj viac
NAÍ DILLÍ: Severná Kórea v noci na nedeľu poslala cez hranicu na juh 310 balónov naplnených troskami vrátane odpadového papiera a plastov po tom, čo Kim Čongova sestra varovala pred „novými protiopatreniami“, informovala agentúra Yonhap s odvolaním sa na armádu Soulu.

„Najnovšia dávka balónov naložených odpadom odoslaných v nedeľu neskoro v noci obsahovala starý papier a plasty a doteraz neboli zistené žiadne toxické materiály,“ uviedol zbor náčelníkov štábov a dodal, že od skorého pondelka rána už žiadne balóny nevideli. nad vodou. obloha

Tento krok je reakciou na to, že Južná Kórea hrala z reproduktorov ako formu „psychologickej vojny“ proti Severnej Kórei.

„Ak ROK súčasne uskutoční roznášanie letákov a vysielanie z reproduktorov hraničiace s provokáciou, nepochybne zaznamená novú opozíciu zo strany KĽDR,“ povedal Kim Čong Yo podľa tlačovej agentúry KCNA.

Kimova sestra to nazvala „psychologickou vojnou“ a povedala, že Južná Kórea musí „trpieť trpkými rozpakmi pri zbieraní starého papiera bez oddychu, ako keby to bola jej každodenná rutina“.

Severná Kórea v posledných týždňoch poslala na juh stovky balónov, ktoré nesú úlomky ako toaletný papier a ohorky cigariet. Tento krok je reakciou na propchjongjangskú propagandu južných plávajúcich balónov smerom na sever, ktorú Soul nemôže legálne zastaviť.

(s príspevkami od agentúr)
V TOI World Desk náš špecializovaný tím skúsených novinárov a… čítaj viac

Záver článku

READ  Namíbia, Rwanda a Togo zlepšujú hodnotenie v správe o rozdieloch medzi pohlaviami 2021

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close