Ekonomika

Novinka je zaujímavá nielen po športovej stránke

30.9. 13:30

Hyundai pokračuje v nastolenej stratégii, verzia N Line sa dáva inému modelu, tentokrát mestskému hatchbacku i20.

Viac ako pol roka po premiére novej generácie Hyundai i20 prichádza jeho variant so športovým nádychom – i20 N Line. Predná strana novinky je zdobená čiernou kaskádovou mriežkou so znakom „N Line“. Vzor mriežky čerpá zo štýlu šachovnicového príznaku stopy. Predný nárazník novinky so športovým imidžom je zvýraznený šedou čiarou.

Hyundai i20 N Line.

Zdroj: Hyundai

Šedé akcenty nájdete na niekoľkých častiach tela. Zadnej časti dominuje športový nárazník, ktorý má vylepšiť nielen vizuálnu stránku automobilu, ale aj jeho aerodynamiku. Ďalšou ozdobou zadnej časti je hmlové svetlo v tvare trojuholníka a výfuk s dvojitým koncom. K dispozícii sú tiež 17-palcové disky z ľahkej zliatiny s dvojfarebnou povrchovou úpravou.

Zákazníci nového modelu i20 N Line si môžu vybrať zo štyroch farieb exteriéru: Phantom Black, Aurora Grey, Polar White a Brass Beige. Pre model i20 N Line v polárnej bielej je k dispozícii voliteľná dvojfarebná strecha Phantom Black. Vo vnútri vozidla majú zákazníci novej i20 N Line športové sedadlá označené logom N, červeným prešívaním a tiež špeciálny športový N volant. Medzi ďalšie vylepšenia radu N Line patria kovové pedále a kožená hlava v tvare písmena N. na prvý pohľad vyzerá skvele.

Hyundai i20 N Line.

Hyundai i20 N Line.

Zdroj: Hyundai

Aj keď je variant i20 N Line primárne športovým imidžom, Hyundai nezabudol ani na drobné technické úpravy vozidla. Štandardne ponúka novinka na výber z dvoch pohonných jednotiek. Okrem základného 1,2-litrového motora MPI s výkonom 62 kW / 84 k si môžu zákazníci zvoliť 1,0-litrový motor T-GDi s výkonom 74 kW / 100 k, resp. jeho výkonnejšia verzia naladená na 88 kW / 120 k. V prípade motora 1,0 T-GDi bolo auto vylepšené z hľadiska pruženia, odozvy motora a zvuku výfukov pre športovejší zážitok z jazdy.

READ  bne IntelliNews - KOMENTÁR: Národné plány obnovy a recesie v SVE - zameranie, medzery a ďalšie kroky

Okrem bežných spaľovacích jednotiek bude i20 N Line k dispozícii aj s 48-voltovou mierne hybridnou technológiou. Táto technológia je voliteľná pre motor 1,0 T-GDi s výkonom 100 koní a štandardná pre motor 1,0 T-GDi s výkonom 88 kW / 120 k. Ďalšou novou funkciou, ktorá je k dispozícii v kombinácii so 48-voltovým mild hybridom, je inteligentná manuálna prevodovka (iMT), ktorá prispieva k vyššej efektívnosti jazdy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close