Veda

Nový liek na prevenciu menopauzy môže oddialiť nástup a zvýšiť dlhovekosť žien

Menopauza je už dlho akceptovaná ako skutočnosť pre ženy – ale čo ak existuje spôsob, ako zabrániť návalom horúčavy, nočnému poteniu, zmenám nálady a iným nepríjemným vedľajším účinkom?

Výskumníci v New Yorku sú presvedčení, že našli odpoveď.

Vedci z biotechnologickej spoločnosti Oviva Therapeutics tvrdia, že vyvinuli injekciu, ktorá by mohla potenciálne a na neurčito oddialiť nástup choroby. menopauzaK tomu dochádza vo veku 45 až 55 rokov, keď sa znížia hladiny reprodukčných hormónov, ako je estrogén progesterón a anti-Müllerian hormón (AMH).


Vedci sa domnievajú, že ich inovatívny úder by mohol zabrániť nástupu menopauzy. Fizzcase – Stock.adobe.com

„Tento liek môže nielen oddialiť menopauzu, ale môže jej skutočne zabrániť,“ povedala pre Daily Mail molekulárna biologička Oviva Therapeutics doktorka Daisy Robintonová.

Vpich zvyšuje hladiny AMH, ktorý sa tvorí vo vaječníkoch a hrá úlohu pri ovulácii, a následne môže zastaviť menopauzu.

„Hormón AMH riadi čas, ktorý sa oneskorí do menopauzy a v skutočnosti pôsobí u žien ako brzda,“ vysvetlili pri prezentácii svojich zistení na LiveLong Summit na Floride podľa Daily Mail.

„Môžeme použiť AMH na spomalenie straty ovariálnej rezervy.“ [number of eggs in the ovaries] A predĺžiť dráhu až do menopauzy.

Prelomový liek, ktorý sa podáva každých pár mesiacov, sa kvôli bezpečnosti testuje na hlodavcoch a ak sa osvedčí, v najbližších rokoch by sa mohol otestovať aj na ľuďoch.

Podľa Daily Mail, ak bude neskôr schválený na použitie u ľudí, liečba by mohla stáť až šesťciferné sumy kvôli drahému výskumu.


Daisy Robinton, generálna riaditeľka spoločnosti Oviva Therapeutics, s mikrofónom na festivale The Future of Everything v New Yorku.
Robinton, ktorý odhalil zistenia svojho tímu na Lifelong Summit, uviedol, že liek môže „zabrániť“ menopauze. getty obrázky

Hoci výskumníci nezdôraznili žiadne nepriaznivé účinky spojené s injekciou, hormonálna substitučná liečba – ktorý zvyšuje hladiny estrogénu a progesterónu u žien v menopauze, aby zmiernil symptómy, ale neoddialil ich nástup – sa spája so zvýšeným rizikom rakoviny, krvných zrazenín a mŕtvice.

READ  Veľmi očakávaná sonda Venuša zaznamenala zníženie financovania - a niektorí vedci sú veľmi rozrušení

v jednom Rozhovor s Pharmacy Times Začiatkom tohto mesiaca Robinton povedal: „Naše vaječníky a ženské telo sú skutočne centrom zdravia v mnohých ohľadoch – hormóny, ktoré produkujú, poskytujú istý druh homeostázy alebo konštantného stavu života ženy počas reprodukčných rokov.“ Kvalita, ak je reprodukčná orgány fungujú v rámci normálnych limitov“

Nejde len o dlhodobú plodnosť, dodal: „Vidíme, že akonáhle žena prejde menopauzou, výrazne sa u nej zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, dochádza k veľmi výraznému poklesu neurokognitívneho zdravia.“ (toľko žien zažíva ‚mozgovú hmlu‘ ) a môže viesť k zvýšenej úzkosti, depresii, poruchám nálady, [and] Veľa problémov so spánkom.“

Tento výskum nasleduje nedávne výzvy na iný prístup k menopauze.

Publikované tento mesiac v The Lancet, Povedal to iný tím odborníkov Menopauza by sa nemala považovať za liečiteľný stav, ale skôr za prirodzený dôsledok starnutia.

„Hoci je zvládnutie symptómov dôležité, medicínsky prístup k menopauze môže byť pre ženy frustrujúci, čo vedie k nadmernej liečbe a ignorovaniu potenciálne pozitívnych účinkov, ako je zlepšenie duševného zdravia s vekom a zníženie porúch menštruačného cyklu. A zbavenie sa antikoncepcie.“ napísal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close