Panthers vo WJC: Emil Heinmann skóroval na švédskom turné po Slovensku

Švédsko na juniorských majstrovstvách sveta v Edmontone zvíťazilo nad Slovenskom 7: 1 7: 1.

Heinemann našiel jasnosť Tobiasa Jornbota a vydal sa na zlatníka Nicka Malika, ktorý ho udrel zápästím z ľavého dolného kruhu.

43. celkový výber vo virtuálnom drafte októbra ukončil prvú hru turnaja jednou ranou a na treťom mieste korčuľoval o 11:20 TOI vo Švédsku so skóre +2. V tretej tretine vraždy vyniesol Heinmann vynikajúci trest.

Siedmy hráč Floridy (celkovo 212.) zastavil deväť z desiatich striel, ktorým čelil Devon Levy, keď hostiteľská Kanada zvíťazila nad Nemeckom 16: 2.

Levy odohral prvé dve tretiny hry a potom viedol k zálohe Dylana Curranta. John-Jason Peterka, jediný hráč, ktorý vyrovnal Levyho, strelil v úvodnom dejstve silový gól 13:12, aby znížil náskok Kanady na 2: 1. Dylan Cossans spustil útok tromi gólmi a tromi asistenciami.

Spencer Knight nehral v Spojených štátoch proti Rakúsku 11: 0. Dustin zavolal vlka a urobil desať zákrokov, aby vyhral shutout. Matthew Bolti strelil hetrik, zatiaľ čo Trevor Jegros strelil dva góly a dve asistencie.

Američania zostali vonku až do utorka a opierali sa o Česko. Bude zaujímavé sledovať, či sa Knight vráti na web alebo sa ujme vedenia ako štartér vlkov.

Dnešné hry

Fínsko (Lundel, Putio) vs Švajčiarsko 14:00 NHL

Slovensko vs. Kanada (Levi), 18:00, sieť NHL

21:30 Rusko proti Českej republike

READ  Saunders zdolal Slovensko v úvodnom zápase Pohára PJK, Austrálčan vedený Tomlajanovičom.