Svet

O. Pápež smúti za ich smrťou. Reginald Foster

Pápež František o. Posiela sústrastný telegram zosnulým. Reginald Foster a oceňuje jazykové schopnosti slávneho pápežovho latinského umelca.

Napísal Devin Watkins

Na pamiatku majstra úradného jazyka Cirkvi pápež František oplakával jeho smrť. Reginald Foster, OCD, prišiel v latinčine.

Zosnulý karmelitán Briar, ktorý sa zamiloval do poslucháčov vatikánskeho rozhlasu ako „milovník latiny“, pôsobil takmer 40 rokov ako jeden z popredných vatikánskych odborníkov na latinčinu.

Zomrel na Štedrý deň v rodnom Milwaukee v americkom Wisconsine vo veku 81 rokov.

Desaťročia služby

Pápež František telegrafoval o. Sústrasť vyjadril generál Saverio Canistre, otec vyradeného rádu karmelitánov. Nótu podpísal kardinálsky minister Pietro Parolin.

Pápež, o. Reginald pôsobil dlhé roky vo Svätej stolici.

V rokoch 1970 až 2009 pracoval v divízii latinských listov Štátneho sekretariátu a prekladal početné pápežské a vatikánske dokumenty do latinčiny.

Pápež František, ktorý uznal svoje dlhoročné služby, o. Reginald „preukázal znalosť latinského jazyka veľkému počtu študentov.“

Svätý Otec sa modlil za „úplné odškodnenie“ od pápežovho latinského Boha.

Latinka šíri lásku

Popri úradných povinnostiach na štátnom sekretariáte o. Reginald bol po celom svete známy ako „milenec latinčiny“ – prezývka, ktorú mu dali jeho priatelia vo Vatikánskom rozhlase.

Veronica Scrisbrick urobila rozhovor s Carmelite Prior pre niekoľko projektov, v ktorých preskúmala svoje rozsiahle skúsenosti v odhaľovaní rôznych aspektov latinského jazyka a jeho používania v Cirkvi.

V nedávnom poprašovacom projekte zničil milenec z Latinskej Ameriky niekoľko mätúcich jazykov o pápežových najbližších spolupracovníkoch.

„Kardináli,“ slávny o. Reginald hovorí: „Pánty v kostole sú latinským výrazom pre slovo„ vytvoriť kardinálov “.“ Vytvoriť Vymenúva ich … “

O. Reginald Foster, சாந்தியடைய.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close