Svet

Dominic Perrottet sa stáva najmladším predsedom NSW

Pokladník NSW Dominic Perot - člen pravicového krídla strany - porazil umierneného Roba Stokesa drvivým víťazstvom.

Brooke Mitchell / Getty Images

Pokladník NSW Dominic Perot – člen pravicového krídla strany – porazil umierneného Roba Stokesa drvivým víťazstvom.

Dominic Barrott sa preslávil ako konzervatívny plagátik a ekonomický reformátor, ale teraz bude 46. osobou v histórii NSW, ktorá bola zapísaná do historických kníh – najmladšia v jej histórii.

Perrott – ktorý patrí k pravici strany – porazil umierneného Roba Stokesa a vyhral obrovskú stranícku miestnosť, pričom v utorok získal 39 hlasov, aby nahradil Gladys Periglionovú ako líderku liberálnej strany a starostku.

V dohode, ktorá prišla niekoľko dní po obrazovke po spore, Benrit MP

Perezglian odstúpil v piatok po tom, čo štátny strážca korupcie odhalil, že ho vyšetrujú pre porušenie dôvery verejnosti v súvislosti s jeho päťročným tajným vzťahom s bývalým poslancom Darylom Maguirom.

čítaj viac:
* Premiérka Nového Južného Walesu Gladys Perezglianová odstúpila kvôli obvineniam z korupcie
* Govt-19: Cez víkend bolo v Novom Južnom Walese nájdených viac ako 200 malých detí
* Govit-19: Čo sa skutočne stalo v zákulisí koronavírusu Jupitera Scotta Morrisona
* Čo potrebujete vedieť o škandále za odstúpením premiérky NSW Gladys Periglionovej

Perrott, ktorý mal pred štrnástimi dňami 39 rokov, je najmladším človekom, ktorý sa stal premiérom NSW. Christina Kennelly, Nathan Reese a Nick Greener mali 40 rokov, keď zastávali štátny vysoký úrad.

Tento sľub, o ktorom sa dlho hovorilo ako o „zrejme nástupcovi“ Perigliana, završuje meteorickú výšku oddaného katolíka – dokončil ho iba desaťročie po tom, ako sa stal poslancom.

Jedno z 13 detí – z ktorých jedno zomrelo pri narodení – sa narodilo ekonómovi Svetovej banky.

Vyštudoval obchod a právo na univerzite v Sydney, kde sa začal presláviť v študentskej politike.

V roku 2005, vo veku 22 rokov, bol vymenovaný za vodcu Mladých liberálov NSW, po vzore prominentného politika vrátane Peregrina, bývalého premiéra Johna Howarda a štátneho lídra strany Philipa Rudoka.

READ  Biden po smutnej správe o práci - Zdravas | hovorí: „Čaká nás ešte dlhá cesta.“ Americká správa
Gladys Perezglian odstúpila v piatok po tom, čo štátna strážna služba pre korupciu informovala, že bývalá poslankyňa Daryl Maguireová je vyšetrovaná kvôli porušeniu dôvery verejnosti v súvislosti s jej päťročným tajným vzťahom.  (Súborová fotografia)

Obrázky rybníka / kazety

Gladys Perezglian odstúpila v piatok po tom, čo štátna strážna služba pre korupciu informovala, že bývalá poslankyňa Daryl Maguireová je vyšetrovaná kvôli porušeniu dôvery verejnosti v súvislosti s jej päťročným tajným vzťahom. (Súborová fotografia)

V rokoch 2008 až 2011 prišla pozícia na post výkonného riaditeľa NSW Liberálna strana, keď 28-ročný Perrott prvýkrát vystúpil z funkcie člena Fort Mountain v zákonodarnom zbore.

Odvtedy Perrott skočil na tri úrovne – Fort Hill, Hawksbury a Epping – a pôsobil ako minister financií a priemyselných vzťahov, než sa v roku 2017 stal pokladníkom a zástupcom vedúceho opozície.

Otec šiestich detí v tom čase udržiaval nos väčšinou čistý.

Ako pokladník sa zasadzoval za národnú reformu GST a presadil zrušenie kolkovného – čo bolo v poslednom fiškálnom roku pre vládu 9,3 miliardy dolárov (9,73 miliardy NZ) – v prospech ročných daní z majetku.

Počas terajšej výluky Govt-19 sa však stretol s austrálskym premiérom Scottom Morrisonom kvôli federálnej finančnej pomoci na zatvorenie podnikov.

Ako minister zodpovedný za štátnu najskorumpovanejšiu poisťovňu pracovníkov Ikereho prepustili za vyplatenie miezd až 80 miliónov dolárov tisícom zranených pracovníkov.

Bol členom vládneho krízového kabinetu Govt-19 vlády NSW, ktorý sa v júli opäť dostal na titulky novín.

Výbuch zabil v štáte viac ako 350 ľudí.

Jeho osobné názory na sociálne otázky tiež v niektorých častiach vyvolali pobúrenie.

Spolu so súperom Robom Stokesom tento rok pred austrálskym parlamentom hlasovali proti tomu, aby sa interrupcie stali nezákonnými, čo má za následok zákon o dobrovoľnej pomoci pri úmrtí.

Bol proti legalizácii manželstiev osôb rovnakého pohlavia a varoval, že predtým „hádzanie peňazí“ do sociálneho programu prispeje k zvýšeniu rozvodovosti, pričom niektoré politiky v oblasti zmeny klímy označil za „bezplatné plytvanie“ a za prezidenta USA v roku 2016 bol zvolený Donald Trump. „víťazstvo ľudí akceptované elitami“.

READ  Na oslavu Svetového dňa vody podporuje IAPMO dvojstranný návrh zákona na riešenie potrieb v oblasti inštalatérskych prác v krajine

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close