Svet

Indický súd posiela žiadosti o manželstvá osôb rovnakého pohlavia na väčšiu lavicu – Noviny

NAÍ DILLÍ: Indický najvyšší súd v pondelok odporučil väčšie ústavné zasadnutie budúci mesiac, deň po tom, čo vláda uviedla, že bude proti petíciám odborov na legalizáciu manželstiev osôb rovnakého pohlavia.

Práva LGBTQ v Indii sa v posledných rokoch rozšírili a ak bude súčasný prípad úspešný, krajina by sa po Taiwane stala druhou ázijskou jurisdikciou, ktorá uznáva zväzky osôb rovnakého pohlavia.

Konzervatívna vláda hinduistického nacionalistického premiéra Narendru Modiho v nedeľu na Najvyššom súde povedala, že je proti manželstvám osôb rovnakého pohlavia a že akákoľvek zmena je v kompetencii parlamentu, nie súdov.

V jeho podaní sa uvádza, že „akýkoľvek zásah … by spôsobil úplné zničenie krehkej rovnováhy jednotlivých zákonov a prijatých spoločenských hodnôt v krajine“.

Spolužitie a styk osôb rovnakého pohlavia… nemožno stotožňovať s konceptom indickej rodinnej jednotky manžela, manželky a detí.

Najvyšší súd v pondelok postúpil prípad špeciálnej ústavnej lavici piatich sudcov. Určí, či je uznanie manželstva osôb rovnakého pohlavia ústavne platné.

Uverejnené 14. marca 2023 za úsvitu

READ  Predseda vlády Matovič: EÚ v Turecku zaujala doposiaľ najprísnejší postoj

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close