Svet

Biden a Trump súhlasia s júnovými a septembrovými prezidentskými debatami

  • Autor: Anthony Searcher
  • Severoamerický korešpondent

zdroj obrazu, Dobré obrázky

Joe Biden a Donald Trump sa dohodli na účasti na dvoch televíznych prezidentských debatách v júni a septembri.

CNN informovala o udalosti z 27. júna v utorok a uviedla, že sa bude konať v kľúčovom štáte Georgia.

Druhú debatu bude hostiť ABC 10. septembra.

Oznámenie prišlo krátko po tom, ako pán Biden v diskusii pred novembrovými voľbami uviedol svoje podmienky na prevzatie bývalého prezidenta Trumpa.

Na júnovej debate v Atlante nebude prítomné žiadne publikum, uviedla CNN, zatiaľ čo moderátori budú ohlásení neskôr.

ABC zatiaľ neoznámilo ďalšie podrobnosti o diskusii.

Trump to uviedol na svojej sociálnej sieti Skutočná komunita Prijal aj pozvanie Fox News na tretiu debatu 2. októbra. Jen O'Malley Dillon, predseda Bidenovej kampane, však uviedol, že prezident „jasne vyjadril svoje podmienky pre dve debaty, ktoré sú po sebe idúce, a Donald Trump tieto podmienky akceptoval“.

Pán Biden porušil tradíciu a navrhol dve televízne diskusie v júni a septembri. Jeho rival rýchlo prijal, než navrhol, aby diskutovali každý mesiac.

„Sme presvedčení, že americký ľud by mal mať dve príležitosti počuť viac od kandidátov,“ uviedol Trump v kampani.

Dvaja kandidáti si na sociálnych sieťach vymenili ostne, pričom pán Trump povedal: „Povedz mi kedy. Môžeme sa pripraviť kričať!!!“

Biden povedal, že Trump bol „v stredu na slobode“ – čo je odkaz na jeho trestný proces v New Yorku, kde Trump povedal, že jeho rival je „zlý diskutér“, ktorý „nedokáže dať dokopy dve vety“.

Návrh pána Bidena na dve diskusie porušuje mnohé zaužívané konvencie.

Tím pána Bidena chce, aby sa obe televízne debaty konali bez živého publika, čo je ďalší prelom s tradíciou.

Kandidáti sa striedajú v odpovediach na otázku dohodnutého moderátora z veľkej spravodajskej siete a kandidát, ktorý nehovorí, je stlmený.

Pani Dillonová Hrubý a partizánsky dav podľa neho „neprispieva k dobrým debatám“.

Prvú diskusiu medzi týmito dvoma kandidátmi v roku 2020 poznačili časté prerušenia a vzájomné prehovory. Druhý bol zrušený po tom, čo pán Trump chytil Covida a odmietol sa zúčastniť cez video odkaz.

názov videa, Trump a Biden sa hádajú o budúcnosť zdravotnej starostlivosti

Nie je jasné, či sa bude môcť zúčastniť aj tretí kandidát. CNN uviedla, že účastníci sa musia „objaviť na dostatočnom počte štátnych hlasovacích lístkov, aby dosiahli hranicu 270 voličských hlasov“ a získať aspoň 15% podporu v štyroch samostatných autorizovaných prieskumoch.

Robert F. Kennedy Jr. ešte nesplnil tieto kvalifikácie, takže jeho vzhľad je nepravdepodobný, hoci je vo voľbách lepší ako ktorýkoľvek kandidát tretej strany od Rossa Perota v roku 1996. Je na hlasovaní v štyroch štátoch s 38 pokusmi kvalifikovať sa. Iné štáty.

pán Kennedy Obvinený Jeho odporcovia, ktorí sa „spojili“ proti jeho kampani, sa „obávajú, že vyhrám“.

Presunutím diskusií na skoršie miesto v kalendári prezidentskej kampane by návrh pána Bidena mohol znížiť akýkoľvek dopad, ktorý majú diskusie na koniec novembrových prezidentských volieb, a poskytnúť obom kandidátom viac času na zotavenie sa zo slabých výkonov.

Niektorí bývalí prezidenti – vrátane pána Trumpa, Baracka Obamu, Georgea HW Busha a Ronalda Reagana – mali počas svojich prvých parlamentných predvolebných diskusií chúlostivé scény, kým sa na ďalších stretnutiach opäť postavili na nohy.

Júnová diskusia sa koná pred národným zjazdom republikánov a demokratov, zatiaľ čo septembrová diskusia je najmenej mesiac pred dňom volieb. Prieskumy ukazujú, že mnohí Američania začnú venovať pozornosť správam o prezidentskej kampani až na jeseň.

Pán Biden tiež navrhol júlovú podpredsednícku diskusiu, ktorá by sa uskutočnila po tom, ako bude Trumpov kandidát vo voľbách nominovaný na republikánskom zjazde v lete.

Hrdzavé debatné schopnosti

Prezidentské debaty vo volebnom roku sa zvyčajne vysielajú na niekoľkých amerických sieťach. Prvú debatu medzi pánom Trumpom a pánom Bidenom v roku 2020 sledovalo najmenej 73 miliónov Američanov.

Pán Trump sa počas tejto kampane odmietol zúčastniť na akýchkoľvek primárnych debatách republikánov, poznamenal pán Biden vo videu oznamujúcom návrh diskusie.

Pán Biden tento rok čelil minimálnej opozícii vo svojej kandidatúre na nomináciu a demokrati neviedli žiadne primárne debaty.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close