Svet

Viktóriine vodopády: Miesto, kde anjeli môžu vidieť a skryť sa na Mesiaci

Úžasný zážitok, aby som bol presný. Stojí na okraji najväčšieho vodopádu na svete a je svedkom veľkolepého pohľadu na 500 miliónov litrov vody padajúcich každú minútu, 1708 metrov široký a 108 metrov vysoký.

„Nie je ťažké pochopiť a pochopiť, prečo Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) považuje vodopády za jeden zo siedmich divov sveta,“ hovorí Shawn Wheeler, generálny riaditeľ Radisson Blu Mosi-Ova. -Dunya, Livingstone Resort sa nachádza čo by kameňom dohodil od tohto burácajúceho vodopádu.

„Okrem obrovského objemu a sily vody, ktorá vybuchne v údolí Viktóriiných vodopádov, čistá prírodná krása spŕšok, hmiel a dúhy dodáva vodopádom éterickú kvalitu, ktorú umocňuje bujný dažďový prales. Okolie volá množstvo divokej zveri.“ Sú úžasné a každý by mal mať tú česť zažiť ich.

V čom sú teda Viktóriine vodopády také jedinečné a výnimočné?

Nasiaknutý dávnou históriou

„Vodopády sú plné histórie,“ hovorí Wheeler. „Zambijci to tak volajú Mosi-O-DunyaZ pochopiteľných dôvodov to znamená „búriaci dym“.

Archeologické dôkazy naznačujú, že ľudia obývali oblasť okolo Viktóriiných vodopádov už pred tromi miliónmi rokov, s kamennými artefaktmi a nálezmi zo strednej a neskorej doby kamennej. Vďaka tejto dávnej histórii sú Viktóriine vodopády fascinujúcim miestom na objavovanie – bez ohľadu na novšiu históriu prvého Európana, ktorý vodopády videl v roku 1855 – Davida Livingstona – ktorý bol tak ohromený ich krásou, že vyhlásil: „Krása, ktorú si nikto nevie predstaviť. Ten výhľad je viac než čokoľvek, čo sa v Anglicku videlo. Nikdy predtým, ale tie najkrajšie pohľady museli anjeli vidieť počas letu!“

Práve tu čerpá inšpiráciu Radisson Blu Moshi-O-Dunya, Livingstone Resort. „Chceli sme vytvoriť miesto, kam by mohli prísť hostia z celého sveta, ktoré by rešpektovalo jedinečný vzhľad, atmosféru a históriu vodopádov – a bolo len pár minút od jeho menovca, aby si návštevníci mohli vychutnať ich krásu. navrhnuté a skonštruované detaily, Viktóriine vodopády si môžete vychutnať v plnej kráse,“ hovorí Wheeler.

READ  Páry dostávajú vo Francúzsku viac ako tonu kompenzácie za „syndróm vetra“ v zahraničí

„Veľa sveta to nazýva Viktóriine vodopády – Livingstone ich pomenoval po vtedajšej britskej panovníčke, kráľovnej Viktórii – a my sme sa rozhodli osláviť staroveké meno známe už milióny rokov v našom hoteli. Názov: Mosi-O-Dunya.“

Miesto, kde sa darí dažďovým pralesom a kde sa skrývajú na Mesiaci

Ďalším dôvodom, prečo sú Viktóriine vodopády také jedinečné, je to, že sa nachádzajú hneď vedľa vodopádov Zimbabwe – jediného miesta na Zemi, kde každý deň v roku prší.

Wheeler hovorí: „Dažďový prales Viktóriine vodopády sa cíti ako svoj vlastný svet a návštevníci môžu preskúmať toľko neuveriteľných skrytých drahokamov. Na zimbabwianskej strane je 16 vyhliadkových miest, ktoré sa tiahnu cez Diablov katarakt až po Mail Falls, potom Horseshoe Falls, Rainbow Falls a nakoniec prechod do Zambie s východným kataraktom.

Dúha vytvorená sprejmi a hmlou počas dňa má v noci úhľadné tajomstvo. „V noci, keď je mesiac v splne jasný a jasný, sa tam, kde mesačné svetlo dopadá na vodopády, objavujú mesačné dúhy,“ vysvetľuje Wheeler. „Vyskytuje sa len na dvoch miestach na svete – vodopády Cumberland pri Corbine v štáte Kentucky a naše vlastné Viktóriine vodopády.“

Veľkolepá divoká zver

Ako si viete predstaviť, Viktóriine vodopády sú rajom pre divokú zver. V bujnej vegetácii rieky Zambezi a jej mohutného vodopádu sa darí paviánom čagmovým, mačiakom, mangustom pásikavým a prasiatkam bradavičnatým.

Samozrejme, obklopený niekoľkými národnými parkami – národný park Chobe, národný park Hwange, národný park Zambezi a samozrejme národný park Mosi-o-Dunya – je región plný pozorovaní divokej zveri. „Nemáme tradičnú veľkú päťku, ale hostia radi vidia tigre a leopardy spolu s množstvom neuveriteľných zvierat, ako sú levy, slony, byvoly a nosorožce. Veľká päťka. Korytnačka leopardia, piskor sloní, chrobák nosorožec, snovač byvolov a mravec sú pánmi zeme a sú neoddeliteľnou súčasťou tohto magického ekosystému ako ich väčšie náprotivky,“ poznamenáva Wheeler.

READ  Hviezdy duálnej banky YouTube priznávajú vinu za žart „bankového lupiča“

„Máme to šťastie, že sme sa ocitli v takom nádhernom prírodnom prostredí a urobili sme všetky opatrenia, aby náš hotel rešpektoval prostredie, v ktorom sa nachádzame. V rámci našich základných hodnôt sa zaväzujeme starať sa o našich hostí, naša komunita a naša planéta podobne. Viktóriine vodopády a naše okolie „Národné parky nie sú len súčasťou nášho predajného miesta pre potenciálnych hostí, sú súčasťou toho, kým sme. Radi sa o to podelíme s každým, kto príde na návštevu,“ uzatvára Wheeler.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close