Svet

Nikolino VIDEO zachytilo extrémny hazard so životmi detí: Aj odborníci sú šokovaní!

Šokujúce video zverejnila televízia Predtým. Jeho autorkou je iba 12-ročná Nikola, ktorá išla s matkou na cestu okolo Kácova v Stredočeskom kraji. Ako povedala, bola prekvapená, čo videla. „Bál som sa, ako to rodič môže dieťaťu vôbec urobiť. Mala asi 5 až 6 rokov,“ hovorí Nikola.

Predbiehací manéver vodiča nákladného vozidla vám zastaví tep! VIDEO Všetko zachytila ​​palubná kamera

Chlapec sediaci vo vreciach so zeleninou, ktoré boli umiestnené na prívese, vystrašil aj ďalšieho svedka. „Nikdy by som nenechala svoje dieťa ísť takto. Posadila som ich na sedadlo, nikdy by som nič také neskúšala.“ povedala Jitka.

Vrecia na prívese boli zaistené popruhmi. Chlapec sa držal jedného z nich. „Išli sme všetky serpentíny z Kácova, nedá sa tam predbiehať. Celý čas dieťa mávalo, ukazovalo prstom, jednoducho nebezpečné,“ dodala Jitka.

Zdroj: Reprofoto / CNN Prima SPRÁVY

Pás bol tak jedinou ochranou chlapca pred pádom z výšky priamo na cestu. Auto s týmto prívesom navyše nešlo najpomalšie. Rodičia si museli myslieť, že je to pre dieťa veľké dobrodružstvo. Podľa televízneho experta Igora Sirota, ktorého oslovila televízia, išlo o obrovské riziko. „Zdravie dieťaťa je ohrozené. Keď si predstavíte, že auto bude musieť zastaviť, zabrzdiť, aby sa zabránilo tomu, aby sa niečo stalo s nákladným autom,“ upozornil odborník.

Záchranári tiež tvrdia, že išlo o hazard so životom chlapca. „V tomto prípade môžeme predpokladať, že by to mohlo siahať od ľahkých odrenín a modrín až po veľmi vážne zranenia s trvalými následkami, ktoré by sa mohli skončiť aj smrťou.“ uviedla hovorkyňa pražskej záchranky Jana Poštová.

Video už nezachytáva koniec jazdy. Neostáva nič iné, len veriť, že on a jeho chlapec dorazili do cieľa v poriadku. „Riziko, že sa niečo stane a vy vysvetlíte svojej manželke, matke, babke alebo komukoľvek, že ste to urobili a niečo sa stalo, v skutočnosti nestojí za to.“ dodal Sirot.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close