Svet

Slovensko sťahuje posily z hraníc s Maďarskom – deň po ohlásení nasadenia

Necelých 24 hodín po ohlásení „masívneho“ nasadenia polície a ozbrojených síl na maďarskú hranicu s cieľom potlačiť nelegálne prisťahovalectvo to nová slovenská vláda označila za „jednorazovú operáciu“.

Reklama

Novozvolená slovenská vláda oznámila, že stiahne stovky policajtov a vojakov vyslaných na posilnenie svojej hranice s Maďarskom – deň po ich vyslaní. Pôvodne oznámené.

Koaličná vláda, ktorá vznikla len minulý týždeň, v pondelok oznámila „masívne“ nasadenie polície a ozbrojených síl pozdĺž hranice, aby zabránila rastúcemu počtu migrantov zo susednej krajiny vstúpiť na jej územie.

premiér Robert Figo Povedal, že tento krok je opodstatnený, aby sa zabránilo vstupu ľudí napojených na „teroristické“ skupiny na Slovensko cez 655-kilometrovú hranicu s Maďarskom, a že nasadzovanie by sa začalo v ten istý deň.

Fico dodal, že od začiatku roka prišlo na Slovensko 46.000 migrantov bez dokladov.

O deň neskôr však vláda tento krok zvrátila, o ktorom minister vnútra Matúš Šutaj Estok novinárom povedal, že „je zameraný na to, aby sa jasne ukázalo, že Slovensko nie je bezpečným prístavom pre migrantov, najmä pre prevádzačov“.

Bývalý minister zahraničných vecí Miroslav Wlachovský na sociálnych sieťach kritizoval „veľkú predstavu… politiku vzťahov s verejnosťou“, opozičný líder Michal Šimečka povedal: „Súčasné divadlo na hraniciach je mrhaním finančného a ľudského potenciálu našej krajiny.“

Súčasnú koaličnú vládu Slovenska tvorí Ficova ľavicová, populisticky a protiutečenecká skupina Smar-SD, ku ktorej sa pridali krajne pravicová, proruská SNS a od Smaru odštiepená strana Hlas-SD.

Predchádzajúca slovenská vláda 5. októbra obnovila náhodné kontroly na hraniciach s Maďarskom, deň po tom, čo susedia Rakúsko, Česká republika a Poľsko opätovne zaviedli obmedzenia na hraniciach so Slovenskom, aby obmedzili migráciu.

READ  Príznaky závažnej Govt-19 sú 5-krát častejšie u pacientov so synoviálnou rakovinou ako u Pfizer Zap: štúdia

Vtedajší slovenský premiér Ľudovít Ódor kritizoval vtedajšie hraničné kontroly susedných krajín a povedal, že je vhodnejšie celoeurópske riešenie problému migrantov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close