Svet

Spojené arabské emiráty ponúkajú znížené poplatky a zrýchlené vybavenie víz pre zahraničných obyvateľov

Hoci držitelia pasov SAE sú oslobodení od vízovej povinnosti, cudzinci s pobytom v krajine musia požiadať o vízum, aby mohli navštíviť krajiny Schengenu. Doba spracovania týchto víz sa výrazne zlepšila z jedného na dva mesiace predtým, pričom európske veľvyslanectvá v Spojených arabských emirátoch teraz ponúkajú rezervačné sloty na vybavenie víz do dvoch týždňov.

Schengenské víza zo SAE: Odporúča sa rezervácia vopred

Napriek úsiliu veľvyslanectva o urýchlenie vydávania víz, Monas Philimoria, regionálny šéf VFS Global, radí obyvateľom SAE, aby plánovali dopredu, aby sa vyhli možným oneskoreniam, najmä počas hlavnej sezóny. Podľa Novinky o schengenských vízachŽiadosti o víza sa medzi rokmi 2019 a 2023 zvýšili o 12 percent a od roku 2021 do roku 2023 výrazne 145 percent. Európa zostáva preferovanou destináciou pre obyvateľov SAE aj napriek 22-percentnému zvýšeniu cestovných nákladov.

Daniel Rosado, riaditeľ španielskej turistickej kancelárie v Abu Dhabi, povedal: „V rámci španielskej zimnej kampane vzrástli plánované miesta zo Spojených arabských emirátov o 7,9 percenta, počet vyhľadávaní zo Spojených arabských emirátov do Španielska vzrástol o 27 percent a počet rezervácií letov o 29,1 percenta.“

Väčšia konkurencia, nižšie ceny leteniek

Fotografický kredit: Pedro Lastra/Unsplash

Okrem skrátených časov spracovania európskych víz sa ceny leteniek znížili aj v dôsledku konkurencie medzi leteckými spoločnosťami. Cestovné do rôznych populárnych európskych miest teraz klesá pod 301,70 USD (1 108,08 Dh/2 350 HKD). Očakáva sa, že do roku 2023 sa dopyt po cestovaní do Európy zvýši o 40 – 50 percent. Podľa Schengen Visa News boli v apríli najobľúbenejšími destináciami cestovateľov zo SAE Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Francúzsko a Nemecko.

Pri analýze poklesu cien leteniek môžeme vidieť zmenu v ekonomickom cestovnom pri cestovaní z Dubaja do Paríža. Od decembra 2023 stojí let približne 452,55 USD (1 662,13 Dh/3 531 HKD). Plánované cestovné medzi 10. januárom a 24. januárom 2024 je však 143,20 USD (1 120 HKD) cez Wizz Air a 271,09 USD (995,66 Dh) cez Emirates.

READ  Líder NATO vyzval Ukrajinu, aby použila „ťažké zbrane“

(Poverenie odporúčaného obrázka: Kai Pilger/Unsplash)

Všetky menové konverzie boli vykonané v čase písania.

Súvisiace: Máte platné vízum do USA, Spojeného kráľovstva alebo Schengenu? Teraz môžete tiež získať okamžité saudské elektronické vízum!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close