Svet

Zelení si vybrali seniorskú dvojicu europoslancov na vedenie kampane EÚ – POLITICO

Eickhout viedol úsilie divízie o legislatívny balík Green Deal a presadzoval obzvlášť prísne opatrenia. 7 eur Emisné pravidlá a a zákaz O predaji nových áut so spaľovacím motorom do roku 2030. EÚ nakoniec rozhodla o dátume ukončenia v roku 2035.

Reintke, ktorý sa stal spolupredsedom politického výboru v roku 2022, je aktívny v otázkach ako právny štát, práva menšín a rodová rovnosť, najmä v Poľsku a Maďarsku.

Tridsaťšesťročný Reintke sa uchádza o tretie funkčné obdobie, 47-ročný Eickhout štvrtý.

Počas piatkovej debaty medzi kandidátmi, keď protestujúci farmári hromžili po celej Európe, Reintke vyzval na reformu a ekologizáciu spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ, aby sa farmárom zaručili spravodlivé mzdy. Medzitým Eickhout trval na tom, že za „nerovnovážnosť v našom poľnohospodárskom systéme“ sú zodpovední konzervatívci, nie zelení.

Výber vysokých zákonodarcov za Zelených je v súlade so širšou volebnou stratégiou pokračovania v podpore ambicióznej Zelenej dohody napriek rastúcemu odporu proti bruselskej environmentálnej agende.

Ale výber najvyšších kandidátov z tradičného západoeurópskeho domovského regiónu strany otvára stranu kritike, že nerobí dosť pre diverzifikáciu členstva a zvýšenie podpory v južnej a východnej Európe.

READ  Český prezident je po prijatí do nemocnice na urgentné ošetrenie v intenzívnej starostlivosti

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close