Svet

O vstup do aliancie v roku 2024 žiada 20 nových krajín

Aliancia BRICS oznámila, že 20 nových krajín požiadalo o vstup do aliancie v roku 2024 po iniciatíve rozšírenia šiestich krajín prijatej na summite v roku 2023. Najmä veľvyslanec tohto tábora, Anil SooklalA spomenul aj nový blok krajín, ktoré chceli byť súčasťou expanzie.

Tento rok BRICS pozvala Saudskú Arábiu, Spojené arabské emiráty (SAE), Egypt, Etiópiu, Argentínu a Irán. Argentína však po zvolení Javiera Miliho za prezidenta oznámila, že pozvanie odmietne. Tiež Nigéria a Pakistan patria medzi 20 krajín, ktoré chcú zaujať svoje miesta v budúcoročnom oznámení o rozšírení.

Prečítajte si tiež: BRICS: Čína agresívne uvoľňuje USD počas 3 dní za sebou

20 nových krajín sa usiluje o vstup do BRICS

V posledných mesiacoch ekonomická aliancia BRICS exponenciálne rástla. V skutočnosti tento blok nielen rozšíril počet svojich členov o šesť krajín, ale rozšíril aj svoj celkový vplyv. Jeho demonetizačné úsilie urobilo na celom svete obrovské pokroky, keďže pokračuje v snahe o diverzifikáciu.

Teraz, po vývoji na samite v roku 2023, má aliancia BRICS 20 nových krajín, ktoré žiadajú o vstup do aliancie v roku 2024. Anil Sooklal v skutočnosti hovorí: „Viac ako 20 krajín formálne požiadalo o vstup do organizácie BRICS a rovnaký počet bol hlásený. Záujem.“

Stretnutie lídrov BRICS
Zdroj: AFP

Prečítajte si tiež: Bude BRICS viac ako ekonomická aliancia?

„To potvrdzuje, že BRICS zohráva kľúčovú úlohu v rozvoji rozvíjajúcich sa a rozvíjajúcich sa ekonomík,“ dodal. „Je tu veľký počet záujemcov, ktorými sa budú zaoberať príslušní ministri zahraničných vecí.“ Konkrétne krajiny však Sooklal nemenoval. Viaceré krajiny však už vyjadrili ochotu.

Medzi týmito 20 krajinami sú pravdepodobne zapojené Afganistan, Alžírsko, Bangladéš, Kuba, Ekvádor, Indonézia, Nigéria, Pakistan, Senegal, Sudán, Venezuela, Uruguaj a Thajsko. Tiež Nigéria a Pakistan už vyjadrili, že sa k aliancii pripoja v najbližších rokoch.

READ  Bahamy, Belize a TCI boli odstránené zo zoznamu embarga EÚ

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close