Svet

Americké komiksové hviezdy zbierajú peniaze pre ukrajinských utečencov

Tak ako mnohé komiksy, aj projekt Ukrajina má originálny príbeh.

„V podstate som pozeral horory a zverstvá, ktoré mi vyšli v televízii, a cítil som, že musím niečo urobiť. A viete, potom mi to docvaklo. Pomyslel som si, že možno by to mohlo pomôcť.“ povedal Dunpier.

Pri zobrazení Ukrajiny ako Dávida konfrontujúceho ruského Goliáša plán nepredstieral, že je nestranný.

Rusko nazýva svoju infiltráciu „špeciálnou vojenskou operáciou“ s cieľom militarizovať a „zmenšiť“ Ukrajinu.

Prednú stranu vydania v pevnej väzbe, ktorá sa predávala za 60 USD, namaľoval Alex Rose, jeden z najlepších umelcov na obálky v tomto odvetví, s Ukrajincom v modrom a žltom odetom, ktorý držal obrie kladivo a kosák bez tváre.

Tri rôzne mäkké obaly, z ktorých každý sa predáva za 40 USD a ktoré navrhli traja ďalší silní škriatkovia: Arthur Adams, Dave Johnson a Bill Sienkievich.

„Mám rád také veci, keď strčím prst do oka diktátorovi alebo stúpim na tyrana a prinútim ho potknúť sa,“ povedal Sienkievič. „Nenávidím Putina.“

Ukrajinec so štítom a mečom pred obrovským medveďom na obálke, s krvavým nosom, je prekvapený, že čelí opozícii. Medveď ako ruský prezident Vladimir Putin hodil meč.

Brent Anderson, Sergio Aragones, June Brigman, Kurt Music, Howard Chaikin, Joshua Dysard, Mark Evannier, Emil Ferris, Dave Gibbons, Rob Killer, John Lemon, Gabriel Rodriguez, Stan Chaisman, Louise Cyrus, Wagner a Mark White.

Zatiaľ čo niektoré príbehy sa odohrávajú na Ukrajine, iné sú metaforické.

Sakai je tvorcom komiksu Usaki Yojimbo o králičom bojovníkovi vo feudálnom Japonsku. Jeho príbeh zobrazuje dedinčanov, ktorých prejde zlý bojovník, povedal Dunbier.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close