Svet

IWD: Tieto farebné ženy volajú po rozmanitosti vo vedúcich úlohách

Medzinárodný deň žien, ktorý oslavuje sociálne, ekonomické, kultúrne a politické úspechy žien na celom svete, je časom na zamyslenie, výzvou na rodovú rovnosť a oslavou ich mimoriadneho prínosu.
Tieto inšpiratívne ženy indického pôvodu dosiahli v Austrálii úspech a hovorili o dôležitosti vedúcich úloh.

Veena Govardhan – sudca (Magistrate Court Queensland)

Veena Govardhan – sudca (Magistrate Court Queensland)

Veena Govardhan s indickým pôvodom sa vo veku 14 rokov presťahovala do Brisbane z Fidži. Je držiteľom bakalárskeho a bakalárskeho titulu z ekonómie z Adelaide, ako aj magistra práva.

Vo svojich predchádzajúcich pozíciách bola pani Govarthan prijatá ako právna zástupkyňa v Canberre a neskôr pracovala ako hlavná právna zástupkyňa v obchodných prípadoch a prípadoch platobnej neschopnosti.
Za posledné desaťročie odviedla nespočetné množstvo hodín pro bono práce, aby pomohla mužom a ženám z rôznych kultúrnych prostredí.
V roku 2021 bol vymenovaný do Queensland Magistrates a minulý rok nastúpil do Southport Court House.
Pani Govardhan hovorí: „Organizácie, ktoré nepodporujú, nepodporujú a nepropagujú ženy vo vedúcich pozíciách, prichádzajú o mnohé aspekty rozmanitosti, ktoré ženy ponúkajú: ich povedomie a schopnosť počúvať vytvára interaktívny, otvorený a empatický prístup.“

„Tieto zručnosti podporujú komunikáciu a spoluprácu. Otvorená komunikácia môže zvýšiť výkonnosť akejkoľvek organizácie,“ dodáva.

Farebné ženy prinášajú svoje jedinečné životné skúsenosti do vedúcich úloh.

Pani Veena Govardhan

„Rovnako ako ja, aj farebné ženy vo vedúcich funkciách môžu mať skúsenosti z „rozvojových“ krajín, kde vyrastali, a s nimi aj hlbšie povedomie a rešpekt k odlišnostiam, najmä kultúrnym,“ hovorí.

Asha Bhatt – CEO spoločnosti Southern Aboriginal Corporation

ASHA2.jpg

Asha Bhatt – CEO, Southern Tribal Corporation

Pani Bhatt migrovala do Austrálie z Indie v roku 2004 ako nadaná učiteľka matematiky.

Je držiteľom titulu MBA, magistra a bakalára v odbore matematika, obchod a účtovníctvo.
V roku 2017 získala pani Buddová ocenenie Albany Citizen of the Year Award a bola finalistkou oboch cien Telstra WA Business Woman of the Year 2017 a 2020.
Pani Budd bola vybraná na účasť v programe Global Ambassadors Program v Chicagu v septembri 2016 a bola jednou z 11 vedúcich žien vybraných na celom svete a jedinou príjemkou z Austrálie.
Istá indická imigrantka, ktorá vedie kmeňovú agentúru, hovorí, že ide o „mimoriadnu situáciu“.

„Prehľadávanie niečo stojí – prisťahovalkyne sú traumatizované a traumatizované veľmi skutočným spôsobom. Dvojsečný meč rasy a pohlavia je niečo, čo neustále skúmam,“ hovorí.

Čas hovoriť o rozmanitosti, inklúzii a spolupatričnosti je dávno minulosťou. Teraz je čas konať.

Asha Bhatt – CEO spoločnosti Southern Tribal Corporation

„Žiadna organizácia úplne neprelomila kódex, ale zmena predsudkov a zmýšľania je prvým krokom k otvoreným, autentickým pracoviskám, kde má každý šancu milovať svoju prácu,“ myslí si.

Dr Meera Ashar – riaditeľka Výskumného ústavu južnej Ázie, Austrálska národná univerzita

Dr Ashar prišiel do Austrálie pred ôsmimi rokmi a dostal ponuku na post na Austrálskej národnej univerzite (ANU), aby vyučoval a skúmal históriu južnej Ázie. V súčasnosti je riaditeľom Juhoázijského výskumného inštitútu (SARI) v ANU.

Predtým pôsobil ako odborný asistent na City University of Hong Kong a LM Singhvi Fellow v Centre pre juhoázijské štúdiá na University of Cambridge.

Byť farebnou ženou v akademickom svete prevažne bielych mužov je vyčerpávajúce, hovorí.

Nemôžem spočítať, koľkokrát som vošiel na stretnutie alebo seminár a pomýlil si ma so študentom. Alebo koľkokrát som bol objasnený alebo vybielené témy sú moja odbornosť.

Dr Meera Ashar, riaditeľka Výskumného ústavu južnej Ázie (SARI), ANU

„Je však dôležité, aby sa ženy farebnej pleti ujali vedúcej úlohy, aj keď to znamená riešiť tieto svetské incidenty sexizmu a rasizmu,“ zdôrazňuje Dr. Ashar.
„Pri hľadaní alebo postupovaní do vedúcich pozícií sa môžeme cítiť nenároční alebo príliš ambiciózni, ale je dôležité priniesť na stôl rôzne pohľady, iný hlas a skutočne aj trochu farieb,“ povedala. On hovorí.

Varsha Yajman – zástankyňa klimatickej spravodlivosti a duševného zdravia mládeže

varsha1.JPG

Varsha Yajman, zástankyňa klimatickej spravodlivosti a duševného zdravia mládeže

Pani Yajman, 20, v súčasnosti študuje právo a politiku na univerzite v Sydney a bola koordinátorkou SAPNA South Asia Climate Solidarity, ktorá je zapojená do hnutia v oblasti klímy a sociálnej spravodlivosti. Je právnym partnerom spoločnosti Equity Generation Advocates, ktorá prevádzkuje dlhopis na zmenu klímy.

Pani Yajman hovorí, že jej poslaním je vytvoriť komunitu, v ktorej sa mladí Juhoázijčania cítia zastúpení a posilnení.
„Pre mňa je vodcovstvo vždy o komunite a posilnení postavenia. Pochopenie priesečníkov medzi rasou, pohlavím a ďalšími faktormi, ako je sociálno-ekonomický status a to, že ľudia pracujú na zosilnení marginalizovaných hlasov, najmä žien inej farby pleti a prisťahovalkýň, je krokom k odstráneniu utláčateľského systémov.“ Povedala.

„Myslím si, že je ľahké padnúť do pasce politiky identity, kde chválime každú farebnú ženu za to, že je farebná žena,“ dodáva.

Skutočným vodcom sú však pre mňa farebné ženy, ktoré môžu využiť svoju pozíciu na rozbitie týchto systémov a nestanú sa súčasťou systémového problému.

Pani Varsha Yajman, advokátka pre klimatickú spravodlivosť a duševné zdravie

na hudbu Sledujte nás denne o 17:00 A

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close