Svet

Súhrn globálnych poveternostných rizík 01. – 07. marca 2024 – Svet

Odkazy

V niektorých častiach južnej Afriky prevláda sucho; Záplavy pokračujú v Tanzánii a Zambii

Nebezpečenstvo počasia v Afrike

  1. V Južnom Sudáne Chut Swamps pokračujú záplavy.

  2. Stredná a južná Angola, severovýchodná Namíbia, juhovýchodná Zambia, severná Botswana, južné Zimbabwe a časti Mozambiku sú ovplyvnené abnormálne suchými podmienkami v dôsledku neskorého začiatku obdobia dažďov a nedostatočných zrážok. Veľké deficity zrážok v posledných dvoch mesiacoch viedli k suchu v západnej a južnej Zambii, juhovýchodnej Angole, Zimbabwe a strednom Mozambiku.

  3. Záplavy pokračujú vo východnej časti KDR, Burundi, severnej Zambii a južnej Tanzánii.
    Ďalšie silné dažde počas prognózovaného obdobia môžu zvýšiť súčasnú úroveň záplav.

  4. Veľká časť Madagaskaru zažíva rozsiahle záplavy v dôsledku silných dažďov za posledné tri týždne; Očakávané ďalšie dažde môžu situáciu zhoršiť.

  5. Na severozápade Angoly pokračuje silný dážď a hladiny riek stúpajú.

  6. Nezvyčajne vysoké, nadpriemerné teploty sa očakávajú v mnohých častiach Južnej Afriky.

Poznámka

Mapa Hazards Outlook obsahuje aktuálne informácie o počasí/klíme, krátkodobé a strednodobé predpovede počasia (do jedného týždňa), medzisezónne predpovede do štyroch týždňov a hodnotí potenciálny vplyv extrémnych udalostí na úrodu a pasienky. Tieňové polygóny sa pridávajú v oblastiach, kde boli pozorované anomálne podmienky a predpokladá sa, že budú pokračovať počas obdobia výhľadu. Hranice týchto polygónov sú v priestorovej mierke mapy len približné. Tento produkt zohľadňuje dlhodobé sezónne klimatické predpovede, ale neodráža aktuálne ani predpokladané podmienky potravinovej bezpečnosti. FEWS NET je iniciatíva financovaná USAID, ktorej poslaním je poskytovať objektívne informácie o podmienkach potravinovej bezpečnosti.

READ  Učiteľ s poruchou osobnosti zapája kolegov do online vzťahu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close