Svet

Šéf rady sľubuje „zodpovedné“ finančné hospodárenie uprostred „ťažkých rozhodnutí“

V prejave riaditeľka Grace Williamsová obvinila labouristov z nedostatku rozpočtu 16 miliónov libier z politických rozhodnutí centrálnej vlády, Josh Mellor, reportér miestnych demokratov.

Grace Williams prednesie finančný prejav na zasadnutí rady 19. októbra Credit: Waltham Forest Council

Líderka Waltham Forest Council Grace Williamsová uviedla, že cieľom labouristov bolo byť „zodpovedným“ manažérom financií rady „a zároveň pomáhať obyvateľom v týchto ťažkých časoch“.

Počas svojho jesenného prejavu na schôdzi celej rady 19. októbra Cllr Williams povedal, že rada tento rok čelí rozpočtovému deficitu o 16 miliónov libier v dôsledku „politicky vytvorenej hospodárskej krízy“ konzervatívcov.

Vyzval vládu, aby napravila „rozbitý“ systém sociálnej starostlivosti, „zlepšila miestne sadzby príspevkov na bývanie“, „preskúmala“ spôsob financovania miestnych rád a „dala spoločnosti Waltham Forest právomoc stavať správne domy na správnych miestach“. “.

V prejave, ktorý opakovane kritizoval vedenie tamojšej konzervatívnej vlády, uviedol, že sa „teší“ na ďalšie všeobecné voľby, keďže labouristi sú „pripravení prevziať zodpovednosť“ za vládu.

Cllr Williams povedal rokovacej sále rady: „Vďaka politicky upravenej hospodárskej kríze musíme urobiť niekoľko ťažkých rozhodnutí.

„Čelíme vážnemu deficitu, vrátane tlaku 16 miliónov libier ročne, a keď sa pozriete po Londýne, inde je to rovnaké a horšie.

„Je čas obnoviť našu spoločnú víziu rady, našich členov rady, našich zamestnancov a našich obyvateľov, ak rozhodnutia, ktoré robíme, sú založené na pevných princípoch, silnej záchrannej sieti pre najzraniteľnejších, zameraní sa na rozvoj odolnosti a účinný zásah. s ľuďmi a ľuďmi a naše služby pre všetkých. Zamerajte sa na zabezpečenie jednoduchého prístupu, ako aj hodnoty za peniaze.“

„Využijeme každú páku, aby sme sa stali hnacou silou pre všetkých obyvateľov.

„A je životne dôležité, aby sme my, ako poslanci, uprednostňovali ich potreby, keď robíme tieto ťažké rozhodnutia, počúvame vás a spolupracujeme s vami, bez ohľadu na to, akú úlohu zohrávate ako miestni lídri pri poskytovaní služieb vašim obyvateľom a zlepšovaní svojich štvrtí. To je v tejto chvíli kľúčové. „

READ  NAŽIVO: Voľby v Nigérii – Zber výsledkov pozastavený v Rivers kvôli vyhrážkam smrťou

„Od minulého roka je prístup zastupiteľstva taký, že robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme podporili našich obyvateľov cez tieto výzvy, napredovali, konali a investovali do lepšej budúcnosti.“

Rozhovory sa skončili tým, že líderka konzervatívcov Emma Best naznačila, že labouristi sa „naozaj“ stávajú konzervatívnou stranou.

Povedal, že riaditeľ Williams by radšej „hovoril o vláde“, ako by povedal obyvateľom, čo robí.

Poznamenajúc, že ​​labouristi odmietli obavy z vibrácií a hluku z novo inštalovaných opatrení na upokojenie dopravy, obvinil stranu, že nepočúva obyvateľov.

Dodal: „Nechcete počúvať obyvateľov, musíte ich počúvať.

„Nepočúvate férové ​​návrhy. Keď dostanete príležitosť povedať ľuďom, čo robíte. Chcete hovoriť o vláde.“

V záverečnej odpovedi Cllr Williams povedal, že je opodstatnené, aby o tom hovorila konzervatívna vláda kvôli škrtom vo financovaní rady.

Dodal: „Myslím si, že je veľmi dôležité, aby táto komora dala jasne najavo, že áno, dostávame peniaze od centrálnej vlády.

„Takto to funguje – peniaze sa vyberajú od daňových poplatníkov a idú federálnej vláde.

„Dostaneme veľa späť. Nedostávame príliš veľa späť. Momentálne sa spoliehame na niekoľko vecí.

„Skutočne sa veľmi spoliehame na obecnú daň.“

Ak si chcete pozrieť celý prejav Cllr Williamsa, kliknite na tento odkaz a vyberte „Jesenné vyhlásenie lídra“ alebo prejdite na 58:10: https://civico.net/walthamforest/18118-Council

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close