Svet

Uprostred odporu prezident Ruto často obhajuje zahraničné cesty

Autor: Ep casiana

Od nástupu do úradu prezidenta Kene William Rudo veľa cestoval mimo krajiny.

Uprostred odporu Ruto teraz obhajoval svoje mnohé cesty mimo krajiny od nástupu do úradu.

Počas nedeľnej bohoslužby v Uyasin Kishu Ruto povedal, že práve vďaka týmto cestám sa mu podarilo zabezpečiť mnohé dohody v prospech krajiny.

Napríklad počas jeho nedávnej návštevy Saudskej Arábie sa v najbližších troch týždňoch očakáva podpísanie bilaterálnej dohody, ktorá poskytne pracovné príležitosti pre 350 000 Keňanov.

Ruto prezradil, že sa vráti k podpisu dohody v nasledujúcich troch týždňoch a dodal, že kenskí pracovníci majú navrch pri zabezpečovaní pracovných miest v zámorí.

„Pred týždňom som bol v Saudskej Arábii a povedali mi, že potrebujú 350 000 ľudí, ktorí tam budú pracovať, a čoskoro podpíšeme bilaterálnu pracovnú zmluvu, takže tam budem o tri týždne.

„Niektorí ľudia robia hluk, prečo chodím na výlety, to je moja práca ako prezidenta.“ Som hlavný agent Kene a veľvyslanec pre plánovanie toho, ako by sa krajina mala pohnúť vpred. Dokonca aj biskup bol týždeň v Nandi a niekoľko dní v Mbeere, ale keď idem na dva dni do práce pre Keňanov, počujem zvuky.

Tento víkend sa Ruto zúčastnil na samite o zmene klímy v troch panvách v Kongu.

Bude to už 39. návšteva prezidenta od jeho nástupu do funkcie v septembri minulého roka.

Začiatkom tohto týždňa bola hlava štátu v Saudskej Arábii na 7. ročníku summitu Future Investment Initiative (FII).

Senátor za Vihiga Godfrey Osotsi kritizoval Rutove návštevy rôznych krajín vzhľadom na ekonomické problémy krajiny a vysoké životné náklady.

READ  Krach na zrkadlovom koncerte: Chlapčenská skupina sa „nevzdá“ a odrazí sa späť, hovorí člen Kyung Do

Navrhol, že by bolo vhodnejšie, keby Rudo cestoval len kvôli dôležitým veciam a prezident cestoval s veľkým sprievodom, ktorý zahŕňa veľa logistiky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close