Svet

Pozor: Medzinárodné vzťahy – múr na hranici podporuje konflikt medzi „nacionalistami“

Rudy L. Gonzalez

Keď bol 9. novembra 1989 zbúraný Berlínsky múr, svet si uvedomil, že táto udalosť bude viac ako politickým symbolom konca „studenej vojny“, bude to opovrhnutiahodná bariéra geografických rozdielov. Staňte sa minulosťou. Ale nie.

Od roku 1989 ich bolo po celom svete viac ako päťdesiat a na zozname je Dominikánska republika.

Vláda v prejave pred zákonodarným zborom, ktorý uskutočnil prezident Louis Abinader 27. februára, oznámila, že v snahe zaviesť účinnejšie kontroly bude zriadený takzvaný „plot“ – napríklad deliaci múr. Protichodné, „jemné“ a dôležité hranice s Haiti.

Rovnako ako Izrael so šiestimi bariérami, múrmi, „plotmi“, bariérami rôznych typov a divízií rozmiestnených pozdĺž hraníc – a to aj pre „samostatné“ odvetvia – v regiónoch tej istej krajiny – z vojnových dôvodov. Okolo toho. Západný breh Jordánu, pásmo Gazy po hranice s Egyptom, Sýriou, Jordánskom a Libanonom, ale väčšina z toho, čo sa dnes buduje, je zameraná na snahu zastaviť príliv nelegálnych prisťahovalcov, ako napríklad v Európe s Francúzskom a Španielskom v Calais a Ciota. USA, ktoré hraničia s Mexikom a Quitom.

Prezident Abinader prostredníctvom deliacej čiary ohlásil takzvaný medzinárodný diaľničný projekt oddeľujúci Dominikánsku republiku od Haiti: „Do dvoch rokov chceme ukončiť vážne problémy s nelegálnym prisťahovalectvom, obchodom s drogami a hľadaním nášho návratu z mnohých rokov odcudzenie vozidiel a sloboda, ktorú sme si užili. Dosahovanie bezpečnosti “.

Nacionalisti a prohaiťania
Diskusie o stave vzťahov s Haiti sa v posledných rokoch zintenzívnili, pričom jeho nálady, napäté konflikty a kontroverzie vyvolávali skupiny, ktoré si hovorili nacionalisti a ďalšie osoby klasifikované ako prohaiťanské, s odvysielaním rozsudku vydaného ústavným súdom v septembri 23, 2013, 168 – 13. Prvýkrát boli stanovené jasné predstavy – prípad Haiťanov je symbolickým problémom – čo naznačuje, že sú považovaní iba za štátnych príslušníkov narodených na území daného štátu. Dominikánski rodičia alebo legálni obyvatelia.

READ  Nová aplikácia sa zameriava na podporu pacientov s život ohrozujúcimi chorobami v Etiópii

Utrpenie haitských prisťahovalcov – nelegálny a nelegálny inventár bez dokladov – vyvolalo kontroverzie, ktoré sú silnou súčasťou ich výskytu v národnom hospodárstve – výstavba a zber plodín na poliach. -, zdravotný problém veľkého počtu žien narodených v dominikánskych štátnych nemocniciach a vážne kultúrne a náboženské rozdiely a jazykové bariéry.

Takzvaná „mierová invázia“ Haiťanov na dominikánske územie zo strany „nacionalistických“ skupín, zatiaľ čo pro-Haiťan požaduje práva a dôstojnosť každého jednotlivca a jednotu medzi národmi a občanmi.

Ešte pred niekoľkými rokmi sa Haiťania žijúci v krajine sústreďovali v blízkosti oblastí produkujúcich cukrovú trstinu, zatiaľ sa však v tomto storočí začlenili do všeobecného charakteru funkčných oblastí krajiny, pričom väčšina z nich pracovala v stavebníctve, súkromných a súkromných vláda, pouličný predaj, ale aj ochrankári, záhradníci, vodiči verejnej dopravy a súkromný sektor A pri ďalších činnostiach aj v oficiálnych inštitúciách. Zvyčajne žijú ako skupina na poliach miest a ich účasť na trestnom konaní nie je nebezpečná.

„Myslím si, že iniciatíva prezidenta Abinadara je zaujímavá, ale nemyslím si, že by mohla vyriešiť problém hraničného alebo haitského prisťahovalectva,“ uviedol Andres L., dominikánsky veľvyslanec pri UNESCO. Uviedol Mateo v rozhovore pre šou. Ranný kurz. Úrovne v tomto zmysle zdieľajú menej prísne skupiny v otázke hraníc, a keďže tento právnik je neomylný, prítomnosť armády a použitia technológií by mala stačiť na udržanie prísnej kontroly hranice, a to v zmysle nediskriminačného urovnania. . Výmena zakázaných predmetov, ako sú drogy, zbrane a kradnuté vozidlá.

Na druhej strane najkonzervatívnejšie a pronárodné skupiny aktívne pôsobia v oblasti úplnej kontroly nad hranicami akýmikoľvek prostriedkami, vrátane zlepšenia separačného múru.

„Toto oznámenie prezidenta Abinadera si zaslúži podporu celého dominikánskeho ľudu, pretože po prvýkrát existuje rozhodujúci cieľ obmedziť neobmedzené prisťahovalectvo Haiťanov na naše hranice,“ uviedla FNP , Bellegron Castillo, keď mala rozhovor v šou El Rambo de la Torte. FNP je vodcom tých, ktorí presadzujú „dehaitizáciu“ krajiny, kontrolu hraníc a postavenie deliaceho múru pozdĺž hranice.

READ  Australian Open: Djokoviča deportovali po zrušení víz

Politickému analytikovi Orlandovi Gillovi v televíznej relácii Oi Boss povedal, že „múry zlyhali“ a prípad administratívy Donalda Trumpa s hranicami Mexika to teraz dokazuje „Nesúhlasím s múrmi, pretože to stojí veľa peňazí a nič neriešia. , musia mať orgány účinné kontroly “Vysvetlené v komentári.

100 miliónov a dva roky
Minister zahraničia Roberto Alvarez tvrdí, že „ohrada“, ktorú ohlásil prezident Abinader, bude stáť viac ako 100 miliónov dolárov, ktorá bude financovaná z dlhodobého financovania a jej výstavba bude trvať dva roky. Podľa kancelárky sa rozprestiera na ploche asi 190 km2 – asi 390 km2 – z toho je v súčasnosti 23 km „plotov“, z ktorých sú plochy medzi týmito dvoma krajinami obmedzené, do konca roku 2021 asi 30 km , podľa úradníka v oblastiach považovaných za „veľkú premávku“. Očakáva sa, že budú „pokryté“, najmä „ľahko dostupné oblasti“.

„V druhej polovici tohto roku 2021 – povedal prezident Abinader vo svojom prejave 27. februára – začneme vytvárať rozdiely medzi týmito dvoma krajinami: Dominikánskou republikou a Haiti, nové opatrenia na posilnenie bezpečnosti, ktoré kombinujú fyzikálne a technologické mechanizmy a dvojitý obvodový plot v najkonfliktnejších častiach a Zvyšok je jednoduchý, rovnako ako snímače pohybu, kamery na rozpoznávanie tváre, radary a infračervené systémy. “

Vysvetlil: „Týmto všetkým chceme do dvoch rokov ukončiť vážne problémy, ako sú nelegálne prisťahovalectvo, obchodovanie s drogami a preprava ukradnutých vozidiel, s ktorými sa stretávame už mnoho rokov, a dosiahnuť bezpečnosť našich regiónu. Jednota, ktorú hľadáme z našej nezávislosti … Ďalej sme v súlade s mandátom našej ústavy nedávno na príkaz prezidenta ustanovili Radu pre národnú bezpečnosť a bezpečnosť, čím sme posilnili komplexnú bezpečnosť našich hraníc.

Stavba plotov bude vyhlásená vo verejnej súťaži a bude zavedený finančný systém. Špecialisti na typové práce. „Jeho účelom je vytvárať podmienky na dosiahnutie rôznych cieľov.

READ  Saudská Arábia: Povolenie ramadánu Umrah stále existuje

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close