Hlavné správy

EÚ, 20 rokov od rozšírenia na východ: odkaz veľvyslanca SR

Kravata JE Karla Matiaško Wursterova, veľvyslankyňa Slovenskej republiky – Pre Slovensko bol vstup do Európskej únie v roku 2004 jedným z míľnikov jeho novodobej histórie. Naším želaním je spojiť sa v európskej demokratickej rodine po totalitnom režime. Taliansko bolo vždy po našom boku počas tohto náročného integračného procesu a poskytlo nám neoceniteľnú pomoc, za ktorú budeme vždy veľmi vďační.

Dnes sa naši občania okrem národnej suverenity môžu tešiť aj z európskej identity. Európska únia sa stala naším domovom a naši občania môžu slobodne cestovať, študovať a pracovať v členských štátoch. Sme neoddeliteľnou súčasťou všetkých jej princípov a najväčších úspechov.

Zároveň sa musíme zaviazať, že budeme chrániť všetky cenné hodnoty, chrániť mier, demokraciu a prosperitu tým, že budeme žiť spolu, spolupracovať so vzájomným rešpektom a vyváženým spôsobom zosúladiť spoločné a národné záujmy. Dúfame, že Európa bude čoraz jednotnejšia, bezpečnejšia, prosperujúcejšia, stabilnejšia, spravodlivá a podporujúca a silná na svetovej scéne, čím sa obnoví európsky sen.

Prečítajte si aj ďalšie novinky Správy Nova

Kliknite sem a získajte aktualizácie na WhatsApp

Sledujte nás na sociálnych kanáloch Nova News Twitter, LinkedIn, Instagram, telegram

READ  Falošné Slovensko hľadá „zázrak“ proti Španielsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close