Technológie

Objednávky sú otvorené pre 600hp TWR Supercat

Očakávania boli vždy vysoké, pokiaľ ide o modernú reinterpretáciu TWR spoločnosťou XJS. Qaisil Saleem (alias @TheKyza) bol dizajnovo veľmi sľubný a potvrdenie V12 zaručilo skvelý soundtrack. Mysleli sme si, že to bude skvelé, ale neboli sme pripravení na Supercat.

To je to, čo TWR nazval XJS a sľubuje „odvážny a súčasný dizajn a autentický zážitok z jazdy“; Hoci sa zatiaľ len darí, očakávajte Supercat v celej svojej kráse s telom z uhlíkových vlákien koncom tohto roka. TWR, ktorý dráždi svet touto mimoriadnou ukážkou, teraz rozhodne nechce ustúpiť príliš ďaleko. Hoci je okamžite rozpoznateľný ako XJS, je ťažké zastaviť chrčanie, pretože je extrémnejšie ako pretekári skupiny 44. Možno bude jazdná výška o niečo vyššia ako skutočná vec a predný splitter ešte nebol predĺžený, ale zákruty a ohromujúca zadná časť majú pocit, že by mohli prežiť neporušené. Vyzerajte teda úplne múdro.

Salim o svojej práci povedal: „Tento projekt je neuveriteľnou príležitosťou interpretovať úspešné dedičstvo TWR v dnešnom dizajnovom jazyku… Spojením formy Super-GT a požiadaviek pretekárskych funkcií sme vytvorili jedinečnú identitu, ktorá je okamžite rozpoznateľná od jeho siluetu. . Som hrdý na prácu, ktorú sme urobili, aby sme priniesli inšpiráciu z výkonu a histórie pretekárskych áut TWR do tohto mimoriadneho nového dizajnu.

Takto dobre vyzerajúce auto vždy potrebuje pútavú hnaciu sústavu, ktorá by podporila estetiku, a Supercat to má. TWR sľubuje viac ako 600 koní od preplňovaného motora V12, o ktorom musíte predpokladať, že ide o evolúciu pôvodného motora (aspoň ako Lister urobil niečo veľmi podobné kedysi), čo sa ešte musí potvrdiť. Šesťstupňový manuál je však po zážitku z jazdy tou najlepšou správou, ktorá sa hodí k svalnatému štýlu (pre každého). TWR hovorí, že Supercat je „prepojený a analógový“. Áno prosím.

READ  Etnická diskriminácia na Slovensku stále žije - POLITIKA

O dva roky neskôr vývoj teraz pokračuje v rukách crackového tímu Walkinshaw so skúsenosťami z F1 a výrobcov ako McLaren, Ferrari a Porsche. TWR chce, aby Supercat nastavil štandard pre budúce produkty (v zásade očakávajte odvážnejšie dizajny a špecifikácie zamerané na vodiča), takže trávi hodiny na skúšobných plochách, vo veterných tuneloch a využíva CFD; Len manuálna práca trvala „desaťtisíce hodín“.

Interiér bude odhalený pri letnom uvedení modelu Dynamic, hoci je ľahké si predstaviť, že niektorých už tieto možnosti presvedčia. Najmä preto, že TWR mal len 88 (pretože Jaguar naposledy vyhral v Le Mans v roku 1988) a stál 225 000 libier plus miestne dane. To sa už vo svete súčasných restomodov nezdá veľmi bežné. Vratnú zálohu 10 000 £ je možné zaplatiť už teraz, pričom prvé autá budú pripravené do konca roka 2024. Prirodzene, kupujúci môžu pracovať s TWR, aby dosiahli presne tú špecifikáciu, ktorú chcú. Nebuďte prekvapení, ak je oranžovo-zelená fľaša obľúbená…

„Po viac ako dvoch rokoch rozsiahlych návrhových, inžinierskych a vývojových prác sme hrdí na to, že môžeme predstaviť prvý produktový dizajn TWR. Výsledkom je skutočné super-GT pre vodičov postavené na základoch Jaguaru XJS s ​​výstižným názvom Supercat. „Toto odvážne vyjadrenie rasy napĺňa našu misiu vytvárať autá hodné odkazu úspechu TWR, ktorý začína týmto pozoruhodným autom, keď vstupuje do 50. ročníka,“ povedal Fergus Walkinshaw.

Celkom fajn, nie? Tá letná expozícia nemôže prísť dosť skoro…

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close