Ekonomika

Obnovený Eclipse Cross k nám prichádza ako plug-in hybrid. Uvidíme ho v apríli – Správy – Auto

Nový plug-in hybrid využíva jeden predný a jeden zadný elektromotor, batériu s kapacitou 13,8 kWh a atmosférický spaľovací motor s objemom 2,4 litra.

Dvojdielne zadné okno nahradilo klasické, vďaka čomu vyzerá auto menej extravagantne a elegantnejšie.
Autor: Mitsubishi

Aj keď to tak nedávno nevyzeralo kvôli plánom Mitsubishi opustiť Európu, nakoniec všetko dobre dopadlo a obnovená Mitsubishi Eclipse Cross sa na náš trh predsa len dostane. Stane sa tak začiatkom apríla a objaví sa vo verzii s pomocou dvoch elektromotorov. A rozhodne by sa to na ňom nemalo stratiť.

Po dizajnovej stránke extravagancia ustúpila elegancii. Automobil zaujme prepracovanou prednou maskou s novo tvarovanými svetlami, zadné delené okno nahradilo klasický jeden kus. Nakoniec sa farba výplní dverí zhoduje s čalúnením sedadla. Eclipse Cross navyše pridáva modernejší infotainment.

V interiéri pribudnú nové farby, ...

V interiéri pribudnú nové farby a zvýšil sa dôraz na vnímanú kvalitu. Autor: Mitsubishi

Automobil tiež využíva zvukový systém MPSS (Mitsubishi Power Sound System), ktorý je navrhnutý špeciálne pre tento model, osem reproduktorov je vyladených a usporiadaných s ohľadom na tvary vozidla. Displej je umiestnený bližšie k vodičovi a má dva otočné gombíky, ktoré uľahčujú prácu s niektorými funkciami. Obrazovke však musel ustúpiť malý úložný priestor.

Pod kapotou sa ale stali dôležitejšie veci. K dispozícii je upravený plug-in systém hybridného pohonu 4 × 4 s dvojicou elektromotorov a batériou s kapacitou 13,8 kWh. Dopĺňa ich spaľovací atmosférický motor MIVEC s objemom 2,4 litra. Čisto na elektrinu by mal byť obnovený Eclipse Cross schopný prekonať viac ako 57 kilometrov podľa meracieho cyklu WLTP.

Automobil využíva niekoľko jazdných režimov, ...

Automobil používa niekoľko jazdných režimov, optimalizuje svoje vlastnosti podľa povrchu, po ktorom jazdí.

Autor: Mitsubishi

Vodič má na výber z troch jazdných režimov: čisto elektrický režim, sériový hybridný režim, v ktorom benzínový motor pracuje ako generátor elektrickej energie pre elektromotory a paralelný hybridný režim, ktorý ho využíva priamo na pohon vozidla za asistencie elektromotorov.

Plug-in hybrid má pohon 4 × 4, ktorý využíva spaľovací motor, ako aj dvojicu elektromotorov na prednej a zadnej náprave. Samozrejme existujú aj režimy, ktoré optimalizujú správanie vozidla na rôznych povrchoch. Okrem troch bežných, jednej pre asfaltové cesty, druhej pre sneh a tretej pre nespevnené povrchy, má plug-in hybridná verzia aj režim Tarmac. To zlepšuje jeho vlastnosti v zákrutách, najmä na suchom a pevnom povrchu.

Sofistikovaný Eclipse Cross stratil ...

Sofistikovaný Eclipse Cross stratil svoju extravaganciu, ale získal eleganciu. Autor: Mitsubishi

Spoločnosť začala prijímať predobjednávky na nový Eclipse Cross v Japonsku v polovici októbra. Len za šesť týždňov sa predalo 2 000 vozidiel. Na Slovensku sa oficiálneho cenníka dočkáme krátko pred jeho uvedením, objednávky naň sa začnú prijímať na jar.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close