Svet

Odstránenie ciel na kvety v Spojenom kráľovstve zvyšuje vývoz záhradníctva z Etiópie: Asociácia – ENA English

Addis Abeba, 11. apríla 2024 (ENA) Vývoz kvetov z Etiópie sa zvýši, keďže Spojené kráľovstvo s účinnosťou od dnešného dňa odstráni 8-percentnú daň na rezané kvety, povedal výkonný riaditeľ Asociácie vývozcov etiópskych záhradníckych výrobcov Tevodros Sudi ENA.

Colné sadzby Spojeného kráľovstva na rezané kvety budú pozastavené na dva roky od 11. apríla 2024 do 30. júna 2026, čo umožní vstup neobmedzeného množstva kvetov s nulovým clom, a to aj pri tranzite cez tretiu krajinu.

Devotros uviedol, že tento krok podporí vývoz kvetov Etiópie.

Povedal, že toto rozhodnutie zvýši konkurenciu pre producentov kvetov v Etiópii pri dodávaní svojich produktov zákazníkom v Spojenom kráľovstve.

Zrušenie ciel je podľa neho veľkou príležitosťou a zdôraznil potrebu snažiť sa o maximálny úžitok.

Vyzval na zlepšenie podpory sektora vrátane prideľovania pôdy a administratívnej pomoci na zvýšenie investícií v sektore záhradníctva.

Etiópia je druhým najväčším producentom rezaných kvetov v Afrike a predstavuje 23 percent exportu zo subsaharskej Afriky.

V roku 2023 mal obchod s rezanými kvetmi medzi Etiópiou a Spojeným kráľovstvom hodnotu 12,6 milióna eur.

Zrušenie 8-percentnej dane na rezané kvety je veľkou výhrou pre veľké pestovateľské krajiny vrátane Etiópie, Kene, Rwandy, Tanzánie a Ugandy.

READ  Dvaja horolezci na Everest zomreli v dôsledku vyčerpania

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close