Veda

Okres Dallas hlási ďalších 8 úmrtí súvisiacich s COVID-19, keď priemerný počet prípadov opäť stúpa – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Úradníci v okrese Dallas hlásili 754 nových potvrdených prípadov soboty COVID-19 a ďalších osem ďalších úmrtí súvisiacich s koronavírusom, keďže siedmy a štrnásťdňový priemer okresu stúpol na druhý priamy deň.

Dnes je hlásených ďalších osem úmrtí:

  • Muž vo veku 50 rokov, ktorý bol obyvateľom mesta Dallas. Bol kriticky chorý v nemocnici v oblasti a mal základné rizikové zdravotné podmienky.
  • Žena vo veku 60 rokov, ktorá mala bydlisko v meste Irving. Bola hospitalizovaná a mala základné rizikové zdravotné stavy.
  • Muž vo veku 60 rokov, ktorý bol obyvateľom mesta Cedar Hill. Bol kriticky chorý v nemocnici v oblasti a mal základné rizikové zdravotné podmienky.
  • Muž vo veku 70 rokov, ktorý bol obyvateľom mesta Dallas. Bol kriticky chorý v nemocnici v oblasti a mal základné rizikové zdravotné podmienky.
  • Muž vo veku 70 rokov, ktorý bol obyvateľom mesta Garland. Bol kriticky chorý v nemocnici v oblasti a nemal základné rizikové zdravotné podmienky.
  • Muž v 80. rokoch, ktorý bol obyvateľom zariadenia dlhodobej starostlivosti v meste Grand Prairie. Zomrel v hospicovej starostlivosti a mal základné rizikové zdravotné podmienky.
  • Žena v 90. rokoch, ktorá mala bydlisko v zariadení dlhodobej starostlivosti v meste Dallas. Bola hospitalizovaná a mala základné rizikové zdravotné stavy.
  • Muž v jeho 90. rokoch, ktorý bol obyvateľom zariadenia dlhodobej starostlivosti v meste Dallas. Bol kriticky chorý v nemocnici v oblasti a mal základné rizikové zdravotné podmienky.

885 nových prípadov, o ktorých sa informovalo v sobotu, zvýšilo sedemdňový priemer kraja z 508 prípadov za deň vo štvrtok na 605 prípadov za deň; 14-dňový priemer stúpol z 511 prípadov za deň vo štvrtok na 534 prípadov za deň. Oba priemery sú asi polovicou toho, čo boli pred mesiacom.

Od začiatku testovania, ktoré sa začalo v marci, sa v tomto regióne odobralo 58 067 prípadov vírusu. V okrese bolo vírusu pripísaných 824 úmrtí.

Sudca provincie Dallas Clay Jenkins povedal, že do piatkovej noci bolo v kraji stále liečených vírusom 507 ľudí v akútnej starostlivosti a počas toho istého 24-hodinového obdobia bolo v kraji 494 návštev ER, ktorí hlásili príznaky COVID-19.

Podľa informácií oznámených Regionálnej poradnej rade pre traumu severnej časti centrálneho Texasu predstavuje nárast návštev ER približne 22% všetkých návštev pohotovostných jednotiek v grófstve.


* Miesta na mape sú približné, centrálne polohy mesta a nie sú určené na označenie miesta, kde žijú skutočne infikovaní ľudia.

** Súčty okresov nižšie zahŕňajú všetkých 32 okresov v severnom Texase, nielen Collin, Dallas, Denton a Tarrant.


Jenkins zdôraznila, že ľudia s príznakmi COVID-19, ktorí boli testovaní, zostávajú doma, kým nedostanú výsledky – nečakajte, kým nezískajú pozitívny výsledok, aby sa sami izolovali. Ďalej zdôrazňoval dôležitosť nosenia pokrývky tváre, praktizovania spoločenských vzdialeností a obmedzovania ciest mimo domov.

„Sme v najhorúcejšej časti leta, a toto je ťažké leto pre nás všetkých. Dúfam však, že všetci z vás nájdete tento víkend smiech a šťastie a tak často, ako je to možné,“ uviedol vo vyhlásení. „Potrebujeme, aby sa všetci sústredili na to, aby boli v bezpečí COVID a najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je precvičiť si dobrú starostlivosť a nájsť veci, ktoré vás rozosmejú.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close