Hlavné správy

ONLINE: V USA môžu mať za sebou najhoršiu pandémiu – Home – News


,
,
,


22.08.2020 07:00, aktualizované: 13:35

Promenáda na Champs-Elysée v Paríži. Francúzi nosia na verejnosti závoj, aby zabránili šíreniu koronavírusu.

Autor: ,

V Spojených štátoch sa počet koronavírusových infekcií zvyšuje omnoho pomalšie ako v júli.


13:35 Vedci na univerzitnej klinike v nemeckom Halle začali v sobotu štúdiu nazvanú „Reštart 19“, aby sa zamerali na riziká koronavírusovej infekcie pri významných udalostiach. Na sérii koncertov v neďalekom Lipsku sa zúčastní 4 000 dobrovoľníkov, informovala agentúra AFP.

Populárny spevák Tim Bendzko v sobotu predstaví tri koncerty v Lipsku. Experimentu sa môžu zúčastniť iba mladí zdraví ľudia, aby sa predišlo riziku infekcie. Pri vstupe do koncertnej haly Arena Leipzig sa odmeria teplota všetkých dobrovoľníkov. Všetci účastníci musia nosiť respirátor typu FFP2 s vysokou ochranou. Ešte pred začiatkom koncertu museli byť všetci záujemcovia testovaní na prítomnosť nového koronavírusu.

Hlavným cieľom tohto experimentu je zistiť, či je možné znovu povoliť koncerty a iné hromadné udalosti bez infikovania ľudí.

11:26 Počet ľudí infikovaných koronavírusom v Rusku sa v posledný deň zvýšil o 4 921, čím sa celkový počet prípadov tejto infekcie zvýšil na 951 897. Denná miera rastu počtu infikovaných v súčasnosti nepresahuje 0,5 percenta.

08:24 Počet ľudí infikovaných koronavírusom v Českej republike v piatok prudko vzrástol, píše webová stránka televíznej stanice Nova. V sobotu o 01.00 hod. Zverejnilo ministerstvo zdravotníctva aktualizované počty posledného 24-hodinového nárastu infikovaného vírusom COVID-19. Existuje 506 nových prípadov. Aktuálny denný záznam bol podľa TV Nova infikovaný od 27. marca 377.

V súčasnosti existuje v Českej republike 5078 ľudí, ktorí bojujú s chorobou COVID-19 spôsobenou novým typom koronavírusu SARS-CoV-2; počet obetí sa zvýšil na 411. Od začiatku epidémie bolo infikovaných 21 551 ľudí a 16 062 ľudí sa uzdravilo. Nemocnice majú 108 pacientov s koronavírusom.

07:40 Denný nárast nových prípadov koronavírusu
v Nemecku prekročila hranicu 2000, najvyššiu od konca apríla, Agentúra DPA informovala o štatistikách Nemeckého inštitútu Roberta Kocha (RKI). Nemecko zaznamenalo vrchol epidémie na prelome marca a apríla, keď sa každý deň nakazilo viac ako 6 000 ľudí. Zostatok infikovaných za deň však od konca júla opäť narastá. Podľa DPA je však jedným z dôvodov pravdepodobne to, že krajina testuje viac. Podľa piatkovej správy RKI sa v Nemecku objavilo veľké množstvo malých ohnísk, ktoré súvisia napríklad s rodinnými oslavami alebo večierkami. Niektorí turisti prichádzajúci zo zahraničia majú tiež pozitívne testy, najmä tí z mladších vekových skupín. Nemecko zaznamenalo za posledných 24 hodín 2 034 nových prípadov koronavírusu a sedem úmrtí COVID-19. Od začiatku epidémie bolo v krajine nakazených 232 082 ľudí, z ktorých 9 267 zomrelo a viac ako 206 000 sa uzdravilo.

07:00 Miera rozšírenia koronavírusu v Spojených štátoch amerických, kde nakazil najviac ľudí na svete, sa za posledné dva týždne výrazne spomalil, Kým USA v júli oznámili 70 000 nových prípadov denne, podľa denníka The New York Times (NYT) to bolo v priemere asi 46 000 prípadov za posledný týždeň. Robert Redfield, vedúci Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), však varoval, že ľudia vo viac ako 20 krajinách, najmä na Stredozápade, ešte necítili pozitívny trend klesajúcich infekcií.

V Spojených štátoch bolo od začiatku epidémie infikovaných SARS-CoV-2 takmer 5,6 milióna ľudí a zomrelo približne 174 000 ľudí. Nové prípady však rastú pomalšie v augustových týždňoch – tento týždeň sa priemerná denná bilancia novo infikovaných ľudí znížila o takmer pätinu v porovnaní s predchádzajúcim týždňom. Úrady vo štvrtok hlásili 1 042 úmrtí. Podľa NYT v porovnaní s jarnými mesiacmi, keď denne zomrelo viac ako dvetisíc pacientov, je to významný pokles, ale v porovnaní s júlom sa priemerný počet obetí zhruba zdvojnásobil.

READ  „Riskujeme, že ho zlomíme“ - šéf Spojeného kráľovstva Southgate varuje pred veľkým podielom na Euro 2020

„Dúfajme, že tento týždeň a budúci úmrtia v celej krajine začnú klesať,“ uviedol Redfield pre časopis American Medical Association. Poukázal tiež na to, že v 21 amerických štátoch sa počet prípadov choroby ešte nezačal výrazne znižovať. Platí to najmä pre americký stredozápad a štáty ako Nebraska, Oklahoma, Iowa a Illinois.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close