Alexander Public strelil tajbrejk 17:15 na ceste k víťazstvu Madridu

Alexander Public, ktorý vyhral najdlhší tajbrejk sezóny ATP v prvom sete, prežil v prvom kole trojsetovú bitku s Danielom Elahim Kalanom 7:6 (15), 6:7 (4), 6:4. . Mutua Madrid Open v stredu v Španielsku.

V zápase, ktorý trval takmer tri hodiny, sa v prvom sete strávilo asi 25 minút tajbrejku, ktorý sa skončil, keď Public prelomil Colonovo podanie a premenil svoj piaty setbol. Kolumbijčanka Callenová nedokázala premeniť 6 setbalov po tom, čo päťkrát stratila svoje podanie v tajbrejku.

Kazakhstan’s Public prišiel o podanie štyrikrát v tajbrejku, ale nie po dosiahnutí skóre 9-9.

55 Public boli v tejto sezóne zásahy zriedkavé a povedal, že dúfa, že mu to dá nejakú motiváciu.

„Keď nevyhrávate veľa, je ťažké dohrávať zápasy a nikdy predtým som to necítil, pretože (v posledných sezónach som áno) vyhral v sezóne viac ako 35,“ povedal neskôr. „(Tento rok zatiaľ) mám len päť, takže nie je ľahké dohrať zápasy. Dúfam, že opäť naberiem tempo, budem hrať lepšie a vyhrať viac zápasov.“

Publick dostane okamžitú skúšku, keď v osemfinále nastúpi proti šiestemu nasadenému Holgerovi Runeovi z Dánska.

Švajčiar Stan Wawrinka o postup zdolal Američana Maxima Cresseyho v troch setoch 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4). Nemec Yannick Hanfmann a Oscar Otte vyhrali po všetky tri sety.

Medzi stredajšími víťazmi boli piati Francúzi: Grégoire Barre, Richard Gasquet, Hugo Gaston, Hugo Grenier a Quentin Hollis.

Postúpili aj Španiel Jam Munar, Roberto Carballes Pena a Albert Ramos-Vinolas.

Ďalšími víťazmi boli Talian Matteo Arnoldi, Slovák Alex Molkan, Brazílčan Diego Monteiro a Fín Emil Rusuuri.

READ  Ako sa správal bývalý mladík Andre Villa Andre Green od stredajšieho odchodu zo Sheffieldu