Svet

Niektoré spánkové hacky TikTok sú skutočne podporované vedou, zistila štúdia

Väčšina ľudí sa obracia na TikTok, kde hľadá tipy na krásu, tanečné rutiny a recepty, no v poslednom čase nastal rozmach v oblasti spánkových rád pomocou značky #sleeptiktok.

Zatiaľ čo väčšinu rád na sociálnych sieťach treba brať s rezervou, nová štúdia zistila, že niektoré vírusové spánkové hacky môžu byť užitočné.

Nová štúdia z Auburn University analyzovala videá s hashtagmi #sleephacks, #sleephygiene a #sleeptips a zistila, že 29 z 35 tipov na spánok bolo skutočne podložených vedou.

„Tieto výsledky naznačujú, že komunity zaoberajúce sa výskumom spánku a spánkovou medicínou odviedli dobrú prácu pri presadzovaní vhodných odporúčaní pre hygienu spánku,“ povedal hlavný autor Brian D. Gillis uviedol vo vyhlásení. „To znamená, že chceme, aby široká verejnosť vedela o spánku na jednom mieste – sociálnych médiách – kde sa mnohí ľudia cítia pohodlne pri získavaní informácií o zdraví.“

Poznámky spadajú do jednej zo siedmich tém:

  • Ovláda čas obrazovky
  • Pred spaním robte tiché aktivity
  • Vyhnite sa kofeínu pred spaním
  • Plánovanie vstávania a spánku
  • Ochladzuje miestnosť a zatemňuje miestnosť
  • Použitie horčíka
  • Použitie iných techník, ako je poklepávanie úst

Výsledky štúdie ukázali, že tí, ktorí sa riadili radami, zaspali rýchlejšie, spali dlhšie, zažili hlbší REM spánok, vyššie hodnotenie spokojnosti so spánkom a menšiu dennú ospalosť.

„Vzhľadom na toto spoliehanie sa na zdravotné rady zdieľané na sociálnych médiách je nevyhnutné, aby tvorcovia obsahu poskytovali klinicky spoľahlivé poradenstvo,“ povedal Gillis. „Zdravotné rady na TikTok nie sú regulované, ale náš výskum naznačuje, že odporúčania týkajúce sa spánku sú súčasťou toho, aby tvorcovia obsahu urobili všetko správne.“ – Atlanta Journal-Constitution/Tribune News Service

READ  Bývalý predstaviteľ singapurského ministerstva zdravotníctva obvinený OSA z úniku 22 čísel Govt-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close