Svet

Spojené kráľovstvo formálne potvrdzuje úspech FCFDA – Quartz Africa

Africké krajiny by mali vytvoriť vlastnú historickú dohodu o voľnom obchode, ale mať partnerov z iných častí sveta by nebolo na škodu.

V Ghane 13. septembra James Duttridge, britský minister pre Afriku, podpísal memorandum o porozumení s generálnym tajomníkom Sekretariátu Africkej kontinentálnej dohody o voľnom obchode (AfCFTA), Wamkele Mene. Formalizuje záväzok Británie k úspechu obchodného tábora, ktorý zahŕňa mnoho bývalých kolónií.

Povedal Dudridge Spojené kráľovstvo je prvou neafrickou krajinou, ktorá uznáva obchodné a investičné príležitosti navrhnuté dohodou AfCFTA. Ranil Jayawardene, britský minister medzinárodného obchodu, uviedol, že memorandum o porozumení „ukazuje náš záväzok zvýšiť bilaterálny obchod a investície, ktoré vedú k udržateľnému hospodárskemu rastu na celom kontinente“.

Spojené kráľovstvo prerába svoje africké obchodné vzťahy

Pravidlá EÚ upravujú obchod medzi Spojeným kráľovstvom a Afrikou do konca prechodného obdobia brexitu posledný deň roku 2020. Investičný summit V Londýne sa zúčastnilo 21 afrických lídrov.

Od 1. januára tohto roku je Spojené kráľovstvo plné Schválené obchodné dohody So 14 africkými krajinami, vrátane Kamerunu, Pobrežia Slonoviny, Egypta a Tuniska. Má dohody s Východným a Juhoafrickým obchodným centrom, ktoré zahŕňa Maurícius, Seychely a Zimbabwe, a s Juhoafrickou colnou úniou a Mozambikom, ktoré zahŕňajú Botswanu, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namíbiu a Južnú Afriku.

Dohody s Ghanou, Keňou a Marokom sú na dobrej ceste k schváleniu, čo však nevylučuje dvojstranný obchod. Do roku 2020 bol celkový obchod dohodnutý medzi Veľkou Britániou a africkými krajinami.3 17,3 miliardy.

Nie je to veľké množstvo v porovnaní s obchodom Spojeného kráľovstva s Japonskom (0,7 24,7 miliardy), Kanadou (0,7 17,7 miliardy), Singapurom (0,1 14,1 miliardy) a Južnou Kóreou (, 2 11,2 miliardy). Rozvíja sa iba Afrika 2,5% Bývalý člen Výboru pre zahraničné veci Spojeného kráľovstva uviedol, že obchodné styky Spojeného kráľovstva s Francúzskom a USA robia s týmto kontinentom viac obchodov.

READ  Voliči potvrdili výsledky a zvolili Bidena za prezidenta USA

Možno dohoda podpísaná v Ghane oznámi ďalšie opatrenia pre obchod Spojeného kráľovstva s Afrikou. V skutočnosti, Potrebných je oveľa viac materiálu Na podporu prejavov a prísľubov za posledných 20 mesiacov.

Prosím zaregistrujte sa Týždenný súhrn Quartz Africa je tu Správy a analýzy o africkom obchode, technológiách a inováciách vo vašej doručenej pošte.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close