Svet

Spor v Naí Dillí o „zmenšení“ kanadských diplomatov v Indii rastie

NAÍ DILLÍ: Naí Dillí vo štvrtok (21. septembra) uviedlo, že plánuje znížiť počet zamestnancov kanadského veľvyslanectva v Indii a pozastaviť vízové ​​služby, pretože spor o zabitie sikhského separatistu sa zintenzívňuje.

Kanadský premiér Justin Trudeau žiadal, aby India brala „s maximálnou vážnosťou“ obvinenia, že indickí agenti boli zapojení do zabitia Hardeepa Singha Nijjara neďaleko Vancouveru v júni.

Spad podnietil diplomatické výlevy a dôrazné popretie Indie, že akýkoľvek návrh, ktorý zohral úlohu pri zabití Nijjara, bol „absurdný“.

Tieto obvinenia už poslali vzťahy medzi najľudnatejšou krajinou sveta a Kanadou, ktorá je členom G7, na nové dno.

„Kanadskej vláde sme oznámili, že by mala existovať rovnosť v diplomatickej prítomnosti,“ povedal novinárom hovorca indického ministerstva zahraničných vecí Arindam Bagshi.

„Ich počet je tu oveľa vyšší ako náš v Kanade… a myslím si, že bude klesať.“

Naí Dillí uviedlo, že prestalo vybavovať žiadosti o víza v Kanade s tým, že „bezpečnostné hrozby“ bránia práci jeho predstaviteľov.

„Vzhľadom na bezpečnostnú situáciu v Kanade a nečinnosť kanadskej vlády sme zatiaľ dočasne pozastavili vízové ​​služby,“ povedal Baxi.

„vyhrážky“

O niekoľko hodín skôr kanadská vysoká komisia uviedla, že „upraví“ počet konzulov v Indii po „rôznych sociálnych hrozbách“ voči ich zamestnancom.

„Vo svetle súčasného prostredia zvýšeného napätia podnikáme kroky na zaistenie bezpečnosti našich diplomatov,“ uviedla vo vyhlásení Kanadská misia.

„V dôsledku toho a z veľkej opatrnosti sme sa rozhodli dočasne upraviť prítomnosť našich zamestnancov v Indii.“

READ  Chamisa vyhrá zmanipulovaný predvolebný súd - ZimEye

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close