Svet

Česká vláda uvažuje o testovaní takmer celej populácie

Česká vláda rokuje s praktickými lekármi o projekte zameranom na testovanie takmer všetkých obyvateľov.

Toto testovanie by mohlo odhaliť 90 – 93 percent všetkých infikovaných. V Českej republike budú od 12. októbra zatvorené aj divadlá, kiná a zoologické záhrady, stredoškoláci prejdú do striedavých tried, uviedol vo štvrtok podľa spravodajského portálu iDNES.cz minister zdravotníctva Roman Prymula.

Fitness centrá, bazény a bazény budú od piatku (9. októbra) zatvorené.

Od pondelka budú kultúrne podujatia na dva týždne pozastavené. Týka sa to napríklad divadiel, kín, ale aj zoologických záhrad. Reštaurácie budú musieť od pondelka zatvárať o 20:00, pričom za stoly si môžu sadnúť maximálne štyri osoby.

Polovica žiakov na druhom stupni základných škôl bude mať od pondelka výučbu online a druhá polovica dennú výučbu. Po týždni sa zmenia. Bude to trvať 14 dní.

Stredné školy v celej Českej republike prechádzajú od pondelka dva týždne na online výučbu. Dva týždne od pondelka nebudú v Českej republike profesionálne ani amatérske športové podujatia. Výnimky môžu byť udelené medzinárodným zápasom. Otváracia doba kancelárií bude počas nasledujúcich dvoch týždňov obmedzená na dva dni v týždni, každý po päť hodín.

Ľudia infikovaní koronavírusom sa budú môcť izolovať desať dní v zariadeniach hotelového typu. Cieľom tohto opatrenia je znížiť riziko infekcie v rodinách. Táto izolácia bude dobrovoľná.

Bude úplné uzamknutie?

Prymula pripustil, že ak sprísnené opatrenia nebudú fungovať, je možné, že dôjde k úplnému zablokovaniu. „Myslím si však, že tieto opatrenia by mali byť dostatočné,“ cituje ho Deník N.

Od začiatku pandémie bolo v Českej republike infikovaných novým typom koronavírusu 95 360 ľudí, z toho 829 bolo infikovaných. Doteraz bolo z nového koronavírusu COVID-19 vyliečených 50 767 ľudí.

READ  Najnovšie Jevgenij Prigožin: Leteckí predstavitelia tvrdia, že šéf Wagnera Prigožin bol v lietadle, ktoré havarovalo

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close