Svet

Egypt hostí Bright Star 23 za účasti 34 krajín

Jemenské zdroje v Saná hovoria, že až 36 000 členov ich skupiny nahradilo učiteľov, ktorí utiekli pred represiou v oblastiach ovládaných húsijskými bojovníkmi alebo si hľadajú prácu v iných profesiách, pretože ich platy boli za posledných 7 rokov zmrazené.

Zdroje povedali Asharq al-Awsad, že militanti nahrádzajú približne 20 000 štátnych zamestnancov, väčšinou učiteľov, predtým, ako sa s legitímnou vládou dohodnú na mechanizme vyplácania miezd zamestnancov.

Poukázali na to, že takzvaný vzdelávací úrad vedenia Houthi dohliadal na nábor dvoch skupín svojich členov, približne 35 000 ľudí, za posledné dva roky.

Po tom, čo tisíce učiteľov opustili kontrolované oblasti skupiny zo strachu z represií, skupina ich prijala do verejných škôl, pričom tvrdila, že pokrývajú nedostatok zamestnancov. Iní hľadali inú kariéru, aby zabezpečili seba a svoje rodiny potom, čo im boli znížené výplaty.

Podľa týchto zdrojov sa úrad snaží nahradiť nových učiteľov novou partiou okolo 30 000 takzvaných dobrovoľníkov.

– Zastrašovanie učiteľov

Tento krok mal za cieľ zastrašiť učiteľov, ktorí už druhý mesiac štrajkovali, a pohrozil im prepustením.

Interná správa takzvaného výboru pre vzdelávanie citovala vedenie vládneho rezortu školstva, že väčšina pedagogických zamestnancov sa vrátila do práce po prvej platbe mesačných stimulov z učiteľského fondu.

Po zastavení platieb však učitelia zo škôl odišli, najmä preto, že ministerstvo prevratu naďalej platilo svojich dobrovoľníkov.

Podľa troch zdrojov zo vzdelávacieho oddelenia v Sana’a to potvrdzuje, že cieľom je vytlačiť pedagogických zamestnancov zo škôl a nahradiť ich prvkami Houthi. ‏

Štátne príjmy na podporu sektárstva

Námestník ministra školstva prevratovej vlády Khalid Zedar uviedol, že mesačné stimuly pre učiteľov z príjmov učiteľského fondu boli zastavené z dôvodu neplatenia.

READ  Čína je proti úlohe taiwanského ministra na summite v Soule podporovanom Spojenými štátmi

Jedar uviedol, že mesačný dopyt po poskytovaní stimulov prekročil 7 miliárd YR, hoci minulý mesiac oznámil, že ministerstvo má v úmysle poskytnúť učiteľom stimuly počas troch po sebe nasledujúcich mesiacov.

Miestne zdroje v Saná uviedli, že predstaviteľ Húsíov nedokázal odpovedať na otázky členov takzvanej Snemovne reprezentantov o schopnosti ministerstva platiť najvyšších predstaviteľov. Zároveň učitelia nie sú platení

Jemenská vláda tvrdí, že húsijské milície dostávajú ročne 1,4 bilióna rupií z daní a ciel.

Podľa akademických zdrojov vláda Houthiov zabavila približne 1 miliardu YR z príjmov Fondu rozvoja zručností ministerstva školstva na pokrytie nákladov na základné a stredné skúšky.

Skupina zaviedla ročné poplatky pre študentov verejných škôl vo výške 15 USD na študenta za „príspevky komunity“, čím odňala franšízu tisíckam študentov.

Rodiny si tieto sumy nemôžu dovoliť vo svetle zúfalej ekonomickej situácie, keď sa 70 percent populácie spolieha na pomoc poskytovanú humanitárnymi agentúrami.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close