Svet

Keďže krajina zaostáva v nových rozhodnutiach o osídlení, počet sa zvýši

Štatistiky prisťahovalectva ukazujú, že Nový Zéland za posledných šesť mesiacov vygeneroval viac obyvateľov ako ktorýkoľvek iný v poslednom desaťročí.

Samuel Rillstone / RNZ

Štatistiky prisťahovalectva ukazujú, že Nový Zéland za posledných šesť mesiacov vygeneroval viac obyvateľov ako ktorýkoľvek iný v poslednom desaťročí.

Už takmer 200 000 ľudí požiadalo o získanie rezidentov Rýchle vízumA jedna štvrtina schválená.

Do konca tohto roka pribudne v krajine viac nových obyvateľov ako v ktoromkoľvek inom roku.

Zobrazuje národné členenie imigranti Najčastejšie sa prihlasujú občania z Indie (69 594), nasledujú Filipíny (47 304), Čína (35 451) a Južná Afrika (31 248).

Do minulého roka vládny „plánovací limit“ pre nových obyvateľov, ktorý zahŕňal aj manželov a manželky narodených v zámorí Novozélanďanov a humanitárne kategórie, sa pohyboval od ročného cieľa 33 000 až 40 000.

čítaj viac:
* Rehabilitácia prisťahovalectva: Vláda zavádza „rýchly“ pobyt pre niektorých prisťahovalcov – ale s vyšším platom
* National hovorí, že o 60 000 viac imigrantov by mohlo dostať viac, ako sa predpokladalo v rámci vízovej schémy pre NZ
* Webová stránka zlyhá, keď sa otvoria žiadosti o víza pre cudzincov

Vláda prisľúbila, že o 80 % žiadostí sa rozhodne do 12 mesiacov.

123RF

Vláda prisľúbila, že o 80 % žiadostí sa rozhodne do 12 mesiacov.

Pri tomto tempe by normálne trvalo päť alebo šesť rokov, kým by sa schválilo 200 000 nových obyvateľov.

Štatistiky prisťahovalectva ukazujú, že Nový Zéland za posledných šesť mesiacov vygeneroval viac obyvateľov ako ktorýkoľvek iný v poslednom desaťročí.

Počet ukončených žiadostí však nie je ani národný.

Viac ako pätina z 10 000 britských žiadateľov sa už rozhodla o svojom pobyte, čo je menej ako jeden z 12 Číňanov.

Prvých päť národných pretekov Fast-Track (2021) rezidenčných žiadostí bolo rozdelených podľa tých, ktoré boli prijaté na posúdenie a prijaté na spracovanie, ale stále sa čaká a finalizujú. Popis: RNZ / Farah Hancock

Ďalšia analýza naznačuje, že čínski žiadatelia budú menej pravdepodobne uznaní: 3,9 % je odmietnutých v porovnaní s 2 % Indov a Juhoafričanov.

Prihlášky sa uzatvárajú v júli a počet potenciálnych obyvateľov je už o 30-tisíc vyšší, ako odhaduje vláda. Keď bola politika minulý rok oznámená, hovorilo sa, že 165 000 ľudí môže mať nárok, ale toto číslo nezahŕňa zahraničných partnerov a deti.

K 15. máju bolo prijatých 97 179 žiadostí, z toho 194 632, schválených bolo 21 364 žiadostí – 48 327 bolo udelených pobytových víz.

Vláda prisľúbila, že o 80 % žiadostí sa rozhodne do 12 mesiacov.

Národná hovorkyňa pre imigráciu Erica Stanfordová uviedla, že rýchlosť spracovania na Novom Zélande nedosiahne cieľ skôr ako v októbri 2023.

Národná strana vyjadrila obavy, že imigrační pracovníci by mohli byť rozptýlení príliš riedko na to, aby na hraniciach vybavili veľké množstvo rezidentských víz. Znova sa otvára cestujúcim a pracovníkom v zahraničí Potrebujú aj víza.

A nnový rýchly rezidenčný plán Profesie, ako sú lekári, inžinieri a vedci, sa majú spustiť v septembri a akreditované vízum na umiestnenie začalo svoju otváraciu fázu v pondelok.

INZ uviedol, že bude pokračovať vo svojej misii dokončiť 80 % aplikácií R21 do 12 mesiacov.

Talentovaní prisťahovalci

Komisia pre produktivitu má na budúci týždeň zverejniť svoju správu o imigrácii.

Jeho návrh naznačoval, že jeden existuje Prerušiť prepojenie medzi imigračnou politikou a bývaním A nová infraštruktúra. Chce tiež, aby vláda odstránila vízovú povinnosť, ktorá spája imigrantov s konkrétnym zamestnávateľom.

Táto správa môže ovplyvniť ďalšie oznámenie ministerstva – novú účinnú imigračnú politiku alebo znovuotvorenie existujúceho programu.

Predmet

Minister pre prisťahovalectvo oznamuje nový „Zelený zoznam“, ktorého cieľom je uľahčiť žiadosti migrantov a trasy pobytu.

Pred pätnástimi dňami to oznámila vláda Hranica bude plne otvorená A spracovanie víz pre zahraničných žiadateľov bude pokračovať v posledný júlový deň, pričom v septembri bude zverejnený zelený zoznam / zrýchlený pobyt pre kvalifikovanejších pracovníkov.

Ale ľudia nie sú v týchto profesiách – alebo a Cesta druhého stupňa pre pobyt Patria sem sestry a učitelia – čakajúci na správy.

Patria sem tí, ktorí nemajú nárok na urýchlené pobytové vízum, pretože nemali pracovné vízum alebo sa v krajine nezdržiavali dlho, keď bola politika minulý rok oznámená.

Vláda uviedla, že v júli obnoví efektívnu imigračnú politiku, ale odložila sa na september.

READ  USA si pripomenuli útoky z 11. septembra

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close