Zábava

Pád Slovenska, finálových súperov play-off Euro 2020 v Severnom Írsku

Dramatické víťazstvo severného Írska v penaltovom rozstrele nad Bosnou a Hercegovinou pripravuje budúci mesiac finále kvalifikačného play-off o postup na Euro 2020 proti Slovensku v Belfaste.

Slovensko zvíťazilo v priamym kopu Írskej republiky vlastným rozstrelom po bezgólovej remíze v noci na štvrtok v Bratislave.

Tu tlačová agentúra PA hľadí na odporcov Severného Írska.

Konečná cesta

Štvrtkové víťazstvo penaltového rozstrelu proti Írskej republike bolo významné, do konca Slovenska malo 120 minút času. Je to iba ich druhé čisté konto za posledných 18 mesiacov a ďalším bolo víťazstvo 2: 0 nad Azerbajdžanom v novembri minulého roku. Bolo to jedno zo štyroch výhier v základnej časti kvalifikačnej kampane, keď doma zdolali Maďarsko aj Azerbajdžan a s Walesom remizovali 1: 1.

Klučový hráč

Steven Davis sa vo štvrtok večer možno zapísal do histórie Severného Írska so svojim rekordným 120. klobúkom, teraz však zaostáva o 121 za Marka Homsika. Bývalý stredopoliar Neapola mohol postúpiť ďalej, vynechal však minulomesačné internacionály a nesmel sa vrátiť z Číny, kde teraz kvôli epidémii hrá za Dalian Pro Rafaela Beniteza. Powell Habal mal začiatkom tohto mesiaca ďalšie problémy s výberom. Obranca Interu Miláno Milan Screenier sa neobjavil po pozitívnom teste na prítomnosť korónového vírusu, zatiaľ čo Stanislav Lobotka nesmel vycestovať kvôli pozitívnym prípadom v Neapole. Robert Bosenick bol prekvapený, že sa aj naďalej kvalifikoval na lavičke Republikánov, a keď prišiel v predĺžení, pridal ďalší rozmer.

Manažér

Powell Hubble bol šampiónom TFP v boogie s Bayerom Leverkusen v športovej kariére, v ktorej mal štyri postavy so svojím prvým profesionálnym klubom Sigmou Olomouc a zároveň odišiel do Denerfu a Sparty Brock. Vo svojej medzinárodnej kariére prekonal priepasť 21-krát s Československom a 10-krát s Českou republikou. Jeho najväčší úspech ako manažéra klubu bol v roku 2010, keď s MSK Jilina získal titul slovenskej Superlicy. Ako šéf národného tímu od októbra 2018 vyhral Habal šesť zápasov a vyhral štyri zo svojich 15 zápasov. Tento 51-ročný muž chce formáciu 4-3-3.

READ  NATO zalieva betón na podporu nových „bojových skupín“ v 4 krajinách uprostred rastúceho napätia s Ruskom

Formulár

Svetový rebríček FIFA v súčasnosti radí Slovensko na 36. miesto na svete, o dve priečky pred Severné Írsko. Obe strany bojovali vo svojej prvej kampani Ligy národov, ale Slovensko požadovalo minimálne jedno víťazstvo – proti Ukrajine -, zatiaľ čo Severné Írsko prehralo všetky štyri svoje zápasy. Keď došlo k reštrukturalizácii zápasu, obe strany sa vyhli iba vylúčeniu do ligy C. Minulý mesiac porazilo Slovensko v novej kampani Ligy národov Česko 3: 1, s Izraelom prehralo 1: 1.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close