HK Nitra vyhrala predĺženie, aby si udržala prvé miesto v slovenskej Depos extralici

Bratislava, okt. 23 (Xinhua) – H. K. na slovenskej hokejovej Premiership Depos Extralica. Nitra pokračovala v dominancii aj v piatok, vyhrala už svoj deviaty zápas v priebehu 10 kôl, vyhrala štvrtýkrát v predĺžení v tejto sezóne.

Lídri ligy HC Nové Zámky skončili 3:2 v regionálnom derby, ktoré hostili HC Nové Zámky, a dopriali divákom predĺžené víťazstvo nad Thomasom Hrnkom Nitra gólom v powerplay.

V prvej tretine skóroval Jozef Balaš, v druhej tretine vyrovnal na 2:2 Samuel Bušek.

Boj HK Poprad pokračoval aj po prehre vo štvrtom zápase Tipos extraligy, keď Chr குtz Goodlewskis zakryl obrazovku za jeho chrbtom a priviedol Slovincov k rozhodujúcemu víťazstvu 2:1.

„Pravdupovediac, zápas mohol dopadnúť tak či onak. Oba tímy nepodali výkon na obvyklej úrovni, pretože nevideli veľa hráčov,“ priznal tréner Sloan Robert Dom.

Bojujúci nováčik HC Grotto Prešov prerušil štvorzápasovú sériu prehier proti druhému HK Dukla Ingema Michalovced.

Domáci sa ujali vedenia v prvom kole, no Prešov vytvoril výbornú druhú tretinu, keď v dvoch presilovkách strelil tri góly za sebou a položil solídny základ k víťazstvu 4:1. Ruský brankár Nikita Bespalov, ktorý dorazil, zaznamenal 40 zákrokov.

Inde pokračuje HKM Zvolen v rebríčku a stúpaní – teraz na štvrtom mieste. V prvej tretine boli na tabuli štyria Svolania, ktorí pomohli domácemu HK DUkla zdolať Trenčín 4:3.

HK Spišská Nová Ves stratila tri miesta a postúpila do finále po tom, čo HC Košice doma podľahli 7:1. Ľavák Vadim Perezkov z Ruska zaznamenal gól a 2 asistencie.

MHK 32 Liptowski Mikuláš po zdolaní prehier z predchádzajúceho kola viedol proti HC ’05 Banská Bystrica konečných 2:0 a očakával ďalší rozhodujúci výsledok. Diváci sa ale vo finále dočkali úžasného obratu, keď strelili štyri góly v rade so štyrmi rôznymi strelcami, čím efektívne zmenili hru.

READ  IIHF - Bratstvo, ale rozdelené

Začiatkom týždňa odohrali Bobrad s Trenčínom zápas 17. kola predčasne a zdolali HK Dukla Trenčín 3:2.