Technológie

Po akvizícii Microsoftu sa Blizzard údajne znovu spojil s čínskym vydavateľom NetEase

Jeremy Gunn

Blizzard údajne obnovuje svoje partnerstvo s čínskym vydavateľom hier NetEase, aby po akvizícii Microsoftu priviedol späť miestne servery.

V novembri 2022 Blizzard vyhlásil Väčšina ich herných služieb bude v Číne pozastavená, pretože platnosť ich licenčných zmlúv so spoločnosťou NetEase vyprší bez novej zmluvy. 23. januára 2023 sa čínski hráči rozlúčili s Blizzardom.

Avšak rok po tom, čo sa rozhovory medzi Blizzardom a NetEase zrútili, herný gigant údajne rokuje s NetEase o prenesení svojich titulov a serverov do Číny.

Článok pokračuje po inzeráte

Blizzard

Blizzard sa po návrate mnohých titulov vráti do Číny

ako nahlásené Podľa čínskej spravodajskej stránky 36Kr Blizzard rokuje s niekoľkými domácimi hernými vydavateľmi v Číne o návrate, pričom sa opäť rozhodol pre partnerstvo s NetEase.

Prebudovanie ich partnerstva by mohlo viesť k tomu, že Blizzard preinštaluje servery pre tituly ako Overwatch, World of Warcraft, Diablo a StarCraft, čo môže podľa 36Kr trvať ďalších šesť mesiacov.

Rozhovory medzi oboma stranami stroskotali NetEase kritizoval Ponuka Blizzardu na predĺženie je nespravodlivá a nespravodlivá, návrh odmieta.

Článok pokračuje po inzeráte

Rok 2023 je pre Blizzard dlhý a komplikovaný rok. Rok začali zatvorením svojich prevádzok v Číne a ukončili 15-ročné partnerstvo so spoločnosťou NetEase.

Uprostred odstávky sa Blizzard zaoberal aj akvizíciou Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft, obchodom v hodnote 68,7 miliardy dolárov, ktorý sa dostal do problémov s Federálnou obchodnou komisiou a bol ukončený 13. októbra.

A na konci roka 2023 dlho kontroverzný generálny riaditeľ Activision Blizzard Bobby Kotick oznámil, že po akvizícii Microsoftom odíde do 29. decembra, na veľkú oslavu fanúšikov.

Na konci roku 2023 Blizzard ukončil svoju hlavnú e-športovú ligu, Overwatch League, v ktorej NetEase mal franšízový slot a prevádzkoval tím OWL Shanghai Dragons.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close