šport

Po trojmesačnej ceste na bicykli dorazili do Dauhy dvaja francúzski futbaloví fanúšikovia

Mehdi Palamisa a Gabriel Martin vo štvrtok na cyklotrase stanice metra Lucille QNB.

Dauha: Po trojmesačnom dobrodružstve na bicykli viac ako 7000 km z Paríža do Dauhy boli vo štvrtok 17. novembra na cyklotrase stanice metra Lusail QNB srdečne privítaní dvaja zanietení francúzski futbaloví fanúšikovia Mehdi Balamisa a Gabriel Martin. 2022.

Dvojicu, ktorá začala svoju výpravnú cestu zo Stade de France 20. augusta, odprevadila do Kataru z hraničného priechodu Abu Samra kombinovaná skupina jazdcov z Katarskej cyklistickej federácie a Francúzskeho zväzu cyklistov v Katare.

Palamisa, dokumentarista, a Martin, televízny producent, povedali, že tento nápad im prišiel, keď minulý rok išli na bicykli do Talianska na Ligu národov a dúfali, že svoju dlhú cestu ukončia pred novembrovým otváracím zápasom Francúzska proti Austrálii. 22.

„Veľa ľudí si myslelo, že sme sa zbláznili, keď sme prišli s týmto nápadom, ale my sme len dvaja chalani milujúci zábavu, ktorí sa vždy radi pustia do výzvy.“ „Sme šťastní, že sme dorazili do Kataru v poriadku a zdraví, a sme presvedčení, že Francúzsko tu v Katare úspešne obháji titul majstra sveta,“ povedal Balamisa.

Pri opise ich itinerára Martin povedal, že precestovali niekoľko krajín v Európe a na Blízkom východe, kým napokon dorazili do Kataru.

„Začali sme vo Francúzsku a potom sme jazdili naprieč Európou – Francúzsko, Nemecko, Rakúsko, Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Bulharsko, Turecko a Cyprus – a potom sme cez Izrael vstúpili na Blízky východ a odtiaľ do Jordánska, Saudskej Arábie a nakoniec Kataru.“ povedal..

Povedal, že aj keď bola cesta náročná, odhodlanie a vášeň dvojice ich dostali „za cieľovú čiaru“.

„Čelili sme mnohým fyzickým aj mechanickým výzvam, ale boli sme odhodlaní uspieť.“ Dúfame, že naše dobrodružstvo bude inšpiráciou pre mnohých, ktorí nás na našej ceste nasledovali, a dúfame, že pre mnohých ďalších. „Po nás prídu podobné alebo iné výzvy,“ dodal Martin.

READ  Samir Banerjee indického pôvodu sa dostal do finále dvojhry chlapcov z Wimbledonu

Aby sa dostali do Kataru, museli dvaja dobrodruhovia prejsť denne v priemere 120 kilometrov v premenlivom počasí a teréne.

„Sme tu, aby sme podporili Francúzsko a povzbudili náš tím vlastným spôsobom.“ „Teším sa, že Francúzsko opäť zdvihne nad hlavu trofej a to bude tá pravá čerešnička na torte, pokiaľ ide o náš príbeh,“ dodal Balamisa.

Francúzsko, vyžrebované v D-skupine, ktorá zahŕňa Austráliu, Dánsko a Tunisko, bude obhajovať titul proti Austrálii 22. novembra na štadióne Al Janoub v Al Wakrah.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close