Typy extraligy: HC Slovan Bratislava – HC 07 Detva 6: 7

dnes 20:01
|

Hokejisti Slovana Bratislava si v prebiehajúcej sezóne Tipos extraligy pripísali tretiu prehru v štyroch zápasoch. V nedeľňajšom zápase 4. kola na domácom ľade Detve prehrali 6: 7.

Zápas Slovan – Detva ste mohli sledovať aj ONLINE na ŠPORT.sk >>

HC Slovan Bratislava – HC 07 Detva 6: 7 (2: 3, 2: 4, 2: 0)

Ciele: 1. Kytnár (Studenič, Ranford), 8. Studenič (Ranford, Alishauskas), 26. Harris (Ranford), 32. O’Donnell (Ranford), 49. Ranford (Harris, Sersen), 58. Studenič (Zigo, Buček) – 9. Gašpar (Sýkora, Fekiač), 11. Rymsha (Gašpar), 12. Valent (Sýkora, Rymsha), 19. Charbonneau (Golian), 23. Sýkora (Valent, Gašpar), 24. Gašpar (Ščurko, Sýkora), 30. Rymsha (Gašpar, Ščurko).

Rozhodovali: Snášel, T. Orolín – Šoltés, Durmis, vylúčení: 7: 8 na 2 min, navyše: Rapáč – Sýkora obaja 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 3: 4, oslabenia: 0: 0, bez divákov

Zhromaždenia:

Slovan Bratislava: Durný (30. Beke) – Bačik, Sersen, Beňo, Meszároš, Ališauskas, Maier, Valach – Harris, Zigo, Buček – Studenič, Kytnár, Ranford – O’Donnell, Bortňák, Rapáč – Kundrík, Petráš, Jendek

HC 07 Detva: Sholl (Petrík) – Korim, Golian, Jendroľ, Ľalík, Turan, Rymsha, Fekiač – Halama, Klíma, Žilka – Charbonneau, Čacho, Cox – Askarov, Ščurko, Ľupták – Gašpar, Valent, Sýkora – Magdolen

Slovan začal veľmi dobre a po 42 sekundách sa dostal do vedenia. Po peknom úniku po ľavej strane mal Studenič v 1. minúte šancu streliť gól domácej strane, ale jeho strela skončila na brvne. Zverenci Romana Stantienu mali navrch hry, pretože v 8. min skóroval Studenič. Ďalšie minúty však patrili hosťom. Najskôr sa presadili vďaka Gašparovi a v 11. min využili nedisciplinovanosť Slovana. Na trestnú lavicu išli súčasne Bortňák a Kytnár a početnú výhodu po góloch Rymshua a Valentu využila Detvania. To však nebolo všetko z hostí, slovanisti zmrazili Charbonneau ďalším gólom.

Po prestávke pokračovali hostia vo svojej práci, v 23. min zvýšil po nádhernej kombinácii svoj náskok Sýkora. Už o 76 sekúnd neskôr Detvania viedli o štyri góly, druhýkrát v zápase sa presadil Gašpar. Tréner Stantien si po tomto góle oddýchol a jeho spoluhráči okamžite po Harrisovi inkasovali za gól. V nasledujúcej presilovej hre však Rymsha zvýšil na 7: 3. Po tomto góle nahradil Durného v bránke Slovan Beke a čoskoro sa mohol tešiť z gólu O’Donnella, ktorý presilovú hru využil. Do konca druhej tretiny mohol byť náskok Detvy menší, ale hostí viackrát podržal brankár Sholl.

Pokus Slovana o vyrovnanie v záverečnej časti hry bol zjavný, domáci strelili svojho súpera dokopy 51:22, ale neboli dostatočne efektívni. V početnej výhode Harris trafil iba žrď a Sholl eliminoval ďalšie šance „belasých“. Prekonali ho Ranford a Studenic, ale to na Slovan nestačilo a vytúžené vyrovnanie mu nepriniesol ani záverečný drvivý tlak. Z prekvapujúceho triumfu sa tešili zverenci Ernesta Bokroša.

Hlasovanie po zápase:

Roman Stantien, tréner Slovana: „Zhrniem to asi do jednej vety. Súper vyťažil z minima maximum, zo 60 striel sme dali šesť gólov, čo je slušné, ale dnes to paradoxne nestačilo.“

Ernest Bokroš, tréner Detvy: „Odohrali sme ťažký zápas. O našom triumfe rozhodli presilové hry, využili sme štyri. Ďalej brankár Sholl, ktorý nás podržal. Bol to bojovný výkon, hráči si zaslúžia pochvalu. Aj keď sme viedli o štyri góly, vedeli sme to Slovan sa len tak ľahko nevzdá. ““