Tryskáče na majstrovstvách sveta juniorov – 3. deň

Rovnako ako v deň 2 na Majstrovstvách sveta juniorov v roku 2023, aj v deň 3 turnaja boli v akcii dvaja záujemcovia z Winnipegu Jets. Na rozdiel od druhého dňa sú však títo dvaja kandidáti z rovnakého tímu.

Rutger McGroarty a Chaz Lucius, ktorí sa zúčastnili prvého kola draftu NHL v roku 2022 a 2021, boli v akcii, keď sa USA snažili stavať na víťazstve v úvodnom turnaji nad Lotyšskom.

To nebolo.

USA 3, Slovensko 6

Američania viedli po prvej tretine 2:1, keď McCrority za stavu 4:42 strelil prvý bod v zápase gólom Tylera Bouchera. Tento gól v tej chvíli zápas vyrovnal a 2:06 neskôr viedli USA 2:1.

Tweet od @NHLJets: Prvý bod turnaja pre Rutgera! 🍎 Presmerované na webe na pic.twitter.com/ZgK0gopayT

Ale v tom druhom Slovensko strelilo tri góly v čase 3:19 a dostalo sa do vedenia 4:2.

Američania aj naďalej prekonávali slovenského brankára Adama Cajana strelami, no v tretine sa im už nepodarilo dostať do vedenia. Namiesto toho Slovák Peter Repczyk dostal svoj tím do vedenia 5:2, keď jeho pokus o únik odvrátil od korčule amerického obrancu Luka Hughesa a zostávalo 9:14.

Presilovková značka Tylera Bouchera stiahla Američanov na dve časti, ale Slovák zasunul prázdnu bránu a zabalil skóre.

USA (1-0-0-1) sa vo štvrtok stretnú so Švajčiarskom. Švajčiari zatiaľ vedú B-skupinu s dvoma výhrami v predĺžení.