Hlavné správy

Podľa úradov medveď hnedý zastrelil päť ľudí po tom, čo na nich zaútočil na Slovensku

Stredoeurópsku krajinu Slovensko sužujú v posledných týždňoch útoky medveďov vrátane jedného, ​​ktorý zabil 31-ročnú ženu a ďalší, ktorý zranil päť ľudí uprostred obývanej mestskej oblasti. V reakcii na tieto incidenty chce slovenský minister životného prostredia zmierniť ochranu medveďov hnedých v krajine, aby poľovníci a členovia zásahového tímu mali väčšiu slobodu strieľať medvede zodpovedné za útoky na ľudí.

Vintage obálka časopisu Field & Stream s bažantom so španielom.
Zistite, ako upgradovať svoj členský program a získajte nový tlačený časopis!

K poslednému útoku došlo 17. marca. Práve vtedy do mesta Liptovský Mikuláš vstúpil z neďalekých Tatier medveď hnedý. Príspevok na facebookovej stránke mesta V štátoch. Na štvorprúdovej diaľnici zasiahla chodcov, vrátane 10-ročného dievčaťa, a potom „preplávala rieku predtým, ako ju odtlačili bezpečnostné sily. [it] Do lesa.“

Tatry sú súčasťou pohoria Karpaty. V regióne sa nachádza národný park, ktorý sa nachádza na hraniciach Slovenska a Poľska. Dva dni pred útokom v meste, ktorý si vyžiadal päť zranených, oslovil 29-ročného muža a 31-ročnú ženu v pohorí Tetras čudný medveď hnedý. Úrady uviedli, že obaja pricestovali na Slovensko z neďalekého Bieloruska.

Podľa tlačovej správy Podľa slovenskej horskej služby medveď ženu prenasledoval zo strmého útesu. Záchranári neskôr našli medveďa v blízkosti ženy na dne útesu a následne ho odplašili varovnými výstrelmi. Jej kamarátku našli nezranenú, no ženu na mieste vyhlásili za mŕtvu.

Podľa BBCPočet medveďov hnedých v Karpatoch výrazne vzrástol od pádu komunizmu v roku 1989, ktorý priniesol v strednej a východnej Európe prísne environmentálne obmedzenia. Miestni vedci tvrdia, že na Slovensku žije v súčasnosti viac ako 1200 jednotlivých medveďov hnedých.

Prečítajte si ďalej: Muž prišiel o spodnú čeľusť pri útoku medveďa grizlyho pri stopovaní jeleňa v juhozápadnej Montane

Minister životného prostredia Tomáš Taraba minulú stredu uviedol, že medveď zaútočil na piatich ľudí. Liptovský Mikuláš Neskôr ho zabili, ale členovia opozičnej politickej strany tvrdia, že predstavitelia životného prostredia Tarabu zabili nesprávneho medveďa. Informovala o tom BBC. V reakcii na nedávne útoky, Taraba On hovorí Podá petíciu EÚ, aby „povolila poľovníkom, ochranárom, policajtom a správcom národných parkov strieľať medvede, ktoré sa dostanú do vzdialenosti 500 metrov od bydliska, dediny alebo mesta“.

READ  Takmer pol milióna ľudí sa hlási k Maďarom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close