Svet

Podvodník bol vyhodený zo špičkového malajzijského vládneho školiaceho kurzu za falošné tvrdenia o svojej kvalifikácii

V stredu ministerstvo mládeže a športu vydalo vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že každý, kto má falošné poverenia, bude odstránený zo Spoločenstva Bertana.

Bez toho, aby menovali pána Azhara, uviedlo, že kolega na ministerstve investícií, obchodu a priemyslu bol prepustený za porušenie podmienok systému po tom, čo sa osvedčenie o jednom z jeho úspechov zistilo ako „nezákonné“.

Na vrchole pandémie Covid-19 v roku 2020 vtedajší premiér Muhyiddin Yassin a minister vedy, technológie a inovácií Khairy Jamaluddin a minister vysokoškolského vzdelávania Noraini Ahmad zablahoželali pánovi Azharovi k získaniu štipendia NASA.

Pán Azhar na Twitteri napísal, že sa umiestnil v top 1 percenta v súťaži Artemis Challenge organizovanej americkým Národným úradom pre letectvo a vesmír a získal super vyznamenanie za navrhnutie vesmírneho skafandru.

Neskôr sa však ukázalo, že súťaž bola aktivita na mieste, ktorá sa konala vo vesmírnom stredisku v Houstone, nie pre jednotlivých študentov. Účastníci musia byť tiež občanmi USA alebo legálnym trvalým pobytom.

Fiasko sa skončilo, keď pán Azhar na Twitteri napísal, že sa stal obeťou podvodu po tom, čo ho na internete vyvolali.

Začiatkom tohto týždňa sa vrátil do správ, keď ho požiadali o meme na X: „Akú významnú historickú udalosť ste prežili mimo 11. septembra a nikdy nezabudnete, kde ste boli, keď sa to stalo?“

Jeden Malajzijčan odpovedal: „Toto je najzábavnejšia vec, ktorá sa stala na malajskom Twitteri“, pričom pán Azar zdieľal svoju fotku ako „občana vedca NASA“.

Potom, čo sa mnohí používatelia pýtali, „čo teraz robí“, ďalší používateľ prezradil, že pán Azhar sa stal členom Bertany napriek tomu, že jeho tvrdenia NASA boli odhalené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close