Zábava

Pomaly sa lúči so svojou rodinou a svetom. Hviezda v Beverly Hills je v poslednom štádiu rakoviny

Shannen Doherty len nedávno šokovala novinami, ktoré sú napriek kvalitnej liečbe vo štvrtom štádiu rakoviny. Napriek tomu, že sa rozhodla bojovať o život, myslí aj na možnosť, že neuspeje.

Písal sa rok 1990 a trio herečiek zapĺňalo titulné stránky časopisov po celom svete. Tori Spelling, Jennie Garth a Shannen Doherty boli mladé tínedžerky, ktoré sa preslávili cez noc zo série Beverly Hills 90210. Shannen mala v tom čase iba 19 rokov a jej sláva bola nepochybne negatívna. Médiá ju nielenže označili za zlé dievča a rebelku, ale mala aj veľa problémov s natáčaním. Okrem toho, že sa neustále zdržiavala a správala neúctivo a hrubo, robila navždy svojich hereckých kolegov. Nečudo, že ju vyhodili z populárnej série v Beverly Hills. Podobný scenár sa odohral aj pri natáčaní série Čarodejnice, kam ju požiadala herecká kolegyňa Alyssa Milano o odchod.

Shannen pripisovala nedôstojné správanie a problémy viacerým faktorom. Okrem toho, že sa stala hviezdou v relatívne ranom veku, bola v tom čase iracionálna a trpela aj niekoľkými osobnými problémami. Koncom 90. rokov jej lekári diagnostikovali Crohnovu chorobu. Nedovolí pacientom jesť základné jedlá ako biele pečivo, paradajky, výrobky z laktózy, strukoviny, ovocie, ale ani šaláty. Herečka umožnila nepríjemné zistenie – netušila však, že najväčšia rana osudu ešte len príde.

Čítať: Na svoj rozvod mala svadobné šaty. Ako vlastne vyzeralo manželstvo Britney Spears?

Stretnutie s rakovinou

Shannen mala 44 rokov, keď jej lekári prvýkrát diagnostikovali rakovinu prsníka. V záujme vlastného zdravia si herečka nechala odstrániť prsník a podstúpila chemoterapiu. Liečba trvala celé dva roky, zatiaľ čo si lekári, ale aj samotná Shannen, boli istí, že zákerná choroba je na ústupe. Táto radosť však netrvala dlhšie ako pár mesiacov.

Krátko predtým, ako Shannen prikývla, aby pokračovala v kultovej sérii, vedela, že sa jej zdravotný stav prudko zhoršuje. Citlivé informácie si však nechávala pre seba a svojich blízkych. Jej hereckí kolegovia netušili, že sa jej rakovina vrátila. Verejne prezradila, že rakovinu mala opäť po tom, čo sa dostala do sporu s poisťovňou o požiar, ktorý sa v jej dome stal už dávno. Bála sa, že informácie vyjdú najavo od niekoho iného, ​​a to najmä mimoriadne krutým spôsobom. „Som vo štvrtom štádiu choroby, rakovina sa mi vrátila. Nemyslím si, že by som to už zvládla. Sú dni, keď si hovorím sama so sebou – prečo ja? A potom odpoviem – a prečo nie ja „Kto okrem mňa si to zaslúži? Nikto,“ odhalené v dojímavom vyznaní pre šou Good Morning America. Keď hovorila, nedokázala zadržať slzu a dodala, že nevie, koľko času jej zostáva.

Nenechajte si ujsť: Nielen vo filme, ale aj v skutočnom živote. Moniku z Priateľov prenasledoval sériový osud aj v súkromí

Listy na rozlúčku

Len pred pár dňami oslávila Shannen 49 rokov. Aj keď verí, že pomocou špeciálneho zaobchádzania prežije najmenej ďalších 10 rokov života, uvedomuje si, že je tiež blízko smrti. Pre svojich blízkych uvažuje o nahrávaní videí, ale aj písaní listov. Je to však pre ňu veľmi ťažké. „Zatiaľ som sa nerozlúčila. Je to niečo, čo musím urobiť. Je toľko vecí, ktoré musím povedať svojej mame, a tiež chcem, aby môj manžel vedel, čo to pre mňa znamená,“ odhalené v nedávnom rozhovore pre časopis Elle.

„Kedykoľvek to budem robiť, začnem mať pocit, že už je definitívne koniec. Vždy sa toho vzdám. Skrátka mám pocit, akoby mi zostávalo desať až pätnásť rokov života. Je mi ťažko, aj keď iba v r.“ video, všetko zabaliť a rozlúčiť sa navždy, “ Shannen opísala svoje pocity ako pocit, že sa momentálne cítia fyzicky a psychicky dobre. Dokonca dúfa, že sa jej telo uzdravuje. Nasledujúce mesiace však ukážu, či je to naozaj tak …

READ  Palác to už nevydržal a nakoniec povedal: Ako The Crown vníma sériu?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close