Veda

Potraviny a nápoje, ktoré podľa lekárov spôsobujú bolesti kĺbov

Všetci traja lekári tvrdia, že najlepšou stravou pre ľudí so zápalovou artritídou (ako je reumatoidná artritída a dna) je protizápalová strava.

„to [way of eating] Patria sem potraviny, o ktorých všeobecne vieme, že sú pre nás dobré, vrátane zelenej listovej zeleniny, orechov, tučných rýb, ako je losos, makrela, tuniak a sardinky, ktoré obsahujú omega-3 mastné kyseliny a protizápalové antioxidanty, a ovocie, najmä bobule a pomaranče, ktoré majú vysoký obsah antioxidantov,“ povedal Mehta.

Mehta aj Wright to citovali stredomorská strava Ako ďalší stravovací plán, ktorý prirodzene zahŕňa potraviny, ktoré sú protizápalové, a teda dobré pre ľudí s bolesťami kĺbov.

„Stredomorská strava uprednostňuje celozrnné výrobky, zeleninu, ryby a iné nespracované potraviny, pričom minimalizuje mäso a spracované potraviny. Tento spôsob stravovania funguje univerzálne pre ľudí s bolesťami kĺbov, povedal Wright. Výskum Podporuje spojenie medzi stredomorskou stravou a zlepšenými príznakmi reumatoidnej artritídy.

Mehta zdôraznil, že strava bohatá na protizápalové potraviny nie je dobrá len na zvládanie bolesti kĺbov; Je prospešný pre celkové zdravie a prevenciu iných chronických ochorení, ako sú srdcové choroby, cukrovka 2. typu, Alzheimerova choroba a niektoré druhy rakoviny.

„Protizápalová diéta je dobrý nápad pre každého, nielen pre pacientov so zápalovou artritídou,“ povedal. To znamená, že ak budete jesť väčšinu svojich jedál s ostatnými, z stravovania týmto spôsobom budete mať úžitok nielen vy, ale aj všetci pri stole.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa zvládania bolesti kĺbov, porozprávajte sa so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Liečba bolesti si môže vyžadovať viac ako len zmeny v stravovaní. Ale zlepšenie vašej stravy je skvelým miestom, kde začať. Celé vaše telo bude na to lepšie.

READ  Výskumníci objavujú kľúčový faktor, ktorý uľahčuje udržiavanie cieľov v oblasti cvičenia a stravovania

Tento článok bol pôvodne publikovaný dňa Huffpost.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close