Víťazná premiéra Petra Draisaitla Capitals zvíťazila nad Villachom

včera 21:56
|

Tréner hokejistov Bratislava Capitals Peter Draisaitl mal premiéru v nadnárodnej hokejovej lige (IHL). V utorňajšom zápase 20. kola jeho zverenci zvíťazili na ľade Villachu 6: 4 a po dvoch prehrách skórovali.

Duel Villach – Bratislava Capitals ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

VSV Villach – iClinic Bratislava Capitals 4: 6 (0: 1, 2: 1, 2: 4)

Ciele: 28. Caron (Bacher, Mangene), 37. Raffl (Kosmachuk), 48. Mangene (Wappis, Bjorkstrand), 60. Caron – 16. Higgs (Romančík), 32. Bezák (Hudec, Higgs), 41. Bubela (Miklík) ), 49. Higgs (Hults), 51. Hults (Bezák), 60. Buc.

Rozhodovali: Siegel, Smetana – Nothegger, Kontschieder, vylúčení 4: 3 na 2 min, presilovky: 0: 1, oslabenia 0: 1.

Zhromaždenia:

VSV: A. Schmidt (60. – 60. Gudlevskis) – Mangene, Bacher, Allard, Fraser K. Schmidt, Wolf, Kornelli, Zauner – Ulmer, Collins, Caron – Wappis, Bjorkstrand, Pollastrone – Kosmachuk, Gill, Raffl – Lazinger, Maxa, Brunner

Hlavné mestá: Baroš – Fín, Bohunický, Šedivý, Guimond, Romančík, Boldižár – Miklík, Hults, Higgs – Fortier, Bubela, Lapšanský – Suja, Buc, T. Varga – Bezák, Hudec, Šalka

Domáci mohli ísť do vedenia už po dvoch minútach, keď unikol Brunner, ale Baroša blafák neprekonal. Bohunický okamžite odcestoval do pokutového územia, ale Villach jeho tlak nevyužil. V prvej tretine sa hostia tešili rovnako ako prví. V 16. min Higgs dorazil do zakončenia a otvoril skóre medzi betónmi Schmidta.

Rakúsky tím mohol na začiatku druhého dejstva vyrovnať, ale Caron chybu v rozohrávke Capitals nepotrestal. Svoje zaváhanie však napravil o päť minút neskôr, keď ho krížnou prihrávkou prekonal Bacher a sám vyrovnal. Rovnováha netrvala dlho, v 32. min mohol Schmidt ešte streliť Hudecovu strelu, ale puk sa dostal k Bezákovi a ten dvakrát prekonal domáceho brankára – 2: 1. Villach pokračoval v aktívnej hre a vyplatilo sa. Necelé štyri minúty pred klaksónom trafil Raffl presne – 2: 2.

READ  Slovák Slabkowski je pripravený na barážový súboj s Nemeckom

Bratislavčania vstúpili do tretej tretiny v početnej výhode o dvoch hráčov a využili ju. Po 57 sekundách sa presadil Bubella. Villachovi sa však v tretej podarilo vyrovnať zásluhou Mangeneho. Ale ani tentoraz bilancia netrvala dlho. Presne o minútu neskôr bol vylúčený Higgs, ktorý strelil svoj druhý gól v zápase, ďalším vylúčením. Domáci futbalisti sa v 51. minúte ujali vedenia 1 – 0 vďaka gólu z prieniku Buca, ktorý strelou z pravého krídla skóroval parádnym volejom. Nielenže to nevyužili, ale Bratislavčania odskočili na dvojgólový rozdiel, keď Bezák vysunul Hultsa a ten svoj nájazd premenil. V poslednej minúte korigoval Caron, ale konečný bod si pripísal päť sekúnd pred koncom zápasu do prázdnej bránky Buca.