Premier League: Manchester United explodoval proti Crystal Palace

včera 22:50
|

Futbalisti FC Everton potvrdili vynikajúci štart do novej sezóny najvyššej anglickej súťaže. V sobotňajšom úvodnom zápase 2. kola zvíťazili nad West Bromwich hladko 5: 2, keď sa útočník Glossu dopredu presadil dopredu Dominic Calvert-Lewin.

Duel Manchester United – Crystal Palace ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Zverenci Carla Ancelottiho majú na svojom konte plný počet šiestich bodov, uplynulý víkend zvíťazili na ihrisku Tottenhamu 1: 0. V súboji nováčikov zvíťazil Leeds nad Fulhamom 4: 3. Slovenský brankár Marek Rodák bol len na lavičke hostí. Prekvapenie sa zrodilo v Manchestri, kde domáci United v prvom zápase sezóny prehrali s Crystal Palace 1: 3.

Hostia mali lepší vstup do zápasu Everton – West BromwichSéria narážačiek na pravej strane vyústila v 7. minúte v gól pre tím Grady Diangana. Záver úvodného dejstva však patril Evertonu. V 31. minúte mohli hostia vyrovnať, keď sa Calvert-Lewin predral stredom poľa, ale jeho strela skončila.

Asistent rozhodcu odporúčal ofsajd, ale systém VAR jeho verdikt opravil. V poslednej minúte prvého polčasu si strelecký účet v drese „The Toffees“ otvoril James Rodríguez a vedenia sa ujal Everton. Krátko nato videl Kieran Gibbs červenú kartu za hrubosť a oslabil hostí. Sudca poslal na protesty aj trénera West Bromwichu Slavena Biliča.

Hostia zvýšili vedenie na 2 – 2, keď Matheus Pereira z pokutového kopu skóroval a umiestnil loptu do ľavého horného rohu. Everton strelil od 54. do 66. tri góly a definitívne rozhodol. Michael Keane zvýšil na 3: 2 a Calvert-Lewin pridal ďalšie dva zásahy, po dvoch kolách strelil štyri góly.

Dominic Calvert-Lewin

Zdroj: SITA / AP

Duel Leeds – Fulham ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Aj v druhom sobotňajšom zápase padlo sedem gólov. Leeds sa ujal vedenia po zásahu Heldera Costu v 5. min. Fulham strelil svoj prvý gól po návrate medzi elitu v 34. min, Aleksandar Mitrovič jedenásť. Doma však išli do šatne a Mateusz Klich sa z bieleho bodu nemýlil.

Po zmene strán si Leeds vypracoval trojgólový náskok, keď Francúza Alphonsa Areola, ktorý dostal prednosť pred domorodcom, predbehol Patrick Bamford a druhýkrát v zápase Costa. Hostia sa nevzdávali, Bobby Reid a Mitrovič opäť skórovali počas 62. na 67., ale Leeds si už udržal tesný náskok a pripísal si prvé tri body v sezóne.

Manchester V 7. min nezačal dobre boj Crystal Palace a v 7. min prehrával po zákroku Androsa Townsenda, ktorý zakončil rýchly brejk. „Červení diabli“ mali tlak, ale herňa mala obavy. Tím Mason Greenwood mohol zvýšiť svoje vedenie, keď sa Mason Greenwood v 60. minúte dostal do samostatného úniku, ale danú šancu nedokázal využiť.

V 72. minúte zrejme pre nedostatok skúseností Jordan Ayew zbytočne zakopol súpera spoza pokutového územia, ale nasledujúci priamy kop neuspel. Wilfried Zaha sa objavil na narážačke blízko šestnástky a usmernil ju mimo brankára. V 80. min znížil obľúbenca duelu zásluhou Donnyho van de Beeka, ale o päť minút upravil na konečných 3: 1 pre Crystal Palace svojim druhým gólom v zápase Záhry.

Duel Arsenal – West Ham ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Arsenal Londýn nasledoval hladký triumf z prvého kola nad Fulhamom, doma si poradil s West Ham United 2: 1. Alexandre Lacazette zrazil domáci gól na 25 – 0 tesne mimo dosahu brankára. Triumf Arsenalu v 86. minúte nahradil striedajúci Edward Nketiah.

READ  Najlepšie vyhliadky New Jersey Devils

2. kruh Premier League:

Everton – West Bromwich 5: 2 (2: 1)

Ciele: 31., 62. a 66. Calvert-Lewin, 45. James Rodríguez, 54. Keane – 10. Diangana, 47. Matheus Pereira, ČK: 45 + 1. Gibbs (W. Brom)

Leeds – Fulham 4: 3 (2: 1)

Ciele: 5. a 57. Costa, 41. Klich z 11 m, 50. Bamford, – 34. a 67. (druhý z 11 m) Mitrovich, 62. Decordova-Reid

Manchester United – Crystal Palace 1: 3 (0: 1)

Ciele: 80. van de Beek – 7. Townsend, 74. a 85. Zaha (prvá z 11 m)

Arsenal Londýn – West Ham United 2: 1 (1: 1)

Ciele: 25. Lacazette, 86. Nketiah – 45. Antonio