Zimné olympijské hry 2022: Fínsko porazilo Fínsko hetrikom Manninen a zdolalo Slovensko

Sakari sa ospravedlnila Strelil hetrik a Miro Aldonen Pridal dva góly a jednu asistenciu Fínsko Vyhral 6-2 a otvoril si účet Slovensko V zápase skupiny C 2022 zimné olympijské hry.

Juraj Slafkovský Za Slovensko skóroval dvakrát a stal sa prvým 17-ročným na olympiáde od roku 1984.

„Dnes to bolo pre nás skvelé,“ povedal. Povedal muž. „Dnes šesť gólov. Mali by sme byť za to radi. Dostali sme sa do šancí a dali sme ich.

„Mali sme dobrého brankára a dobrý pokutový kop, ale máme veci, ktoré musíme zlepšiť.“

Povedal Slafkovsky, ktorý hrá vo Fínsku „Je pozitívne, že som dal dva góly, ale dôležité je, že nevyhrávame, musíme sa to naučiť a hrať proti tomu lepšie. Švédsko

„Samozrejme, hrať proti tímu z krajiny, kde hrám väčšinu sezóny, je špeciálne, takže viem, čo môžem očakávať.“

Slovensko vyšlo dôrazne už v prvej minúte Peter Sehlaric Odoslané Linemate Marek Hirwick V slote sa mu ale nepodarilo premeniť bekhendom.

Keď sa skóre otvorilo Miloš Romans Pokus o obkľúčenie zastavený Harry Saderi, Slafkovský však odrazenú loptu vyrazil ponad rameno.

„Keď sme sa dostali do útočného pásma, chytili sme peniaze, dostali sme nejaké strely a dostali dva góly od chlapca,“ Povedal hlavný tréner Slovenska Craig Ramsay. „V niektorých veciach sa cítim dobre, ale v iných nie.“

Fínsko, ktoré v prvých desiatich minútach úvodnej tretiny nezaznamenalo ani jednu strelu, si pripísalo tri zo šiestich striel. Téma Hardakinen Fed Manmohan s brejkovou prihrávkou a prekonal slovenského brankára František Konrád Stránka s rukavicami.

Vložiť z Getty Images

Vo svojej prvej presilovej hre Mikko Lehtonen Kliknite na príspevok a Harry Bessonen Po tom, čo bola jeho úvodná strela zastavená na hranici siete, poslal svoj odraz domov.

READ  Billy Jean postupuje do finále Kráľovského pohára v Austrálii | 15. marca 2022 | Všetky novinky | Novinky a funkcie | Novinky a udalosti

Slovensko nedokázalo využiť dvojicu presilových hier a skončilo krátko po tom, ako Aldonen prešiel cez Conrada pri nahrávke dvoch proti jednému. Junas Nuttinen.

Manninen obsadil druhé miesto v brejku, skóroval v strede zápasu a zvýšil vedenie Fínska na 4:1, pričom strelil zápästie cez Conradove nohy.

Slafkovskij sa potom postavil na stranu s doskami, krúžil vpredu, chránil stranu telom a pustil Saderiho na svoju blokársku stranu, čím znížil vedenie na 4:2.

„Je veľmi dobrý,“ povedal Hruwick o svojom mladom spoluhráčovi. „Je pekné vidieť ho v tréningu, a keď sme sa dostali do zápasu, dal dva góly. Čaká ho svetlá budúcnosť a bude z neho skvelý hráč.

Prvá zmena tretej tretiny spôsobila, že Hardikinen preveril hokejku, takže už nebola šanca na zvrat Peter Seresnock Pokúsil sa posunúť loptičku von z vlastnej zóny a našiel dotyk Manninena smerujúceho späť do horného rohu.

„Je to veľmi špeciálne (hetrik), ale musím poďakovať svojim spoluhráčom za dobré prihrávky,“ povedal. „Mal som tri šance a všetky som trafil. Bol to výnimočný deň.“

Po dokončení ťahu piškvorkami pri jednorazovej facke Aldonen skompletizoval skóre o ďalších päť minút na ihrisku aj mimo neho.

„Dal som dva góly a bol to pre mňa dobrý zápas,“ Povedal. „Bol to ťažký zápas, ale bolo to pre nás dôležité víťazstvo. Začali dobre, ale dali sme šesť gólov. Vždy to bolo dobré znamenie.“