Svet

Prípad Kaitlyn Armstrong: Žena obvinená zo zabitia Anny Moriah „Mo“ Wilsonovej používala v Kostarike viacero prezývok, tvrdia úrady

Kaitlyn Marie Armstrong (34) je podozrivá zo zastrelenia Anny Moriah „Moe“ Wilsonovej v dome v Austine 11. mája, informovali úrady. O týždeň neskôr ho spozorovali na medzinárodnom letisku Newark Liberty v New Jersey, kde nastúpil na let do San Jose v Kostarike. Podľa US Marshals Service.

Armstronga zajali v Kostarike 29. júna a 2. júla ho vydali do Spojených štátov, aby čelil obvineniam z vraždy.

CNN sa vo štvrtok obrátila na právneho zástupcu uvedeného v Armstrongovom mene.

Wilsona našli mŕtveho v dome jeho priateľa s viacerými strelnými ranami, uviedli úrady. Svojej kamarátke povedala, že si ide poobede zaplávať s Colinom Stricklandom (35), profesionálnym cyklistom a Armstrongovým priateľom. Podľa čestného vyhlásenia zatknutého na okresnom súde v okrese Travis povedala polícii, že sa s Wilsonom išli kúpať a navečerať, a on ju vysadil v dome priateľa.

Vyšetrovatelia uviedli, že motivačným faktorom vraždy mohla byť romantická žiarlivosť.

Armstrongova cesta v Kostarike ho zaviedla z hlavného mesta San Jose na pláže Jaco a Santa Teresa, uviedol zástupca amerického maršala Brandon Filla, hovorca úradu amerického maršala v Austine. Pláže Jaco a Pláž Santa Teresa sa nachádzajú na pobreží Tichého oceánu.

„Zistilo sa, že Armstrong používal iné mená, aliasy pod prezývkami Beth Martin, Liz a Ari Martin,“ povedal Filla počas štvrtkovej tlačovej konferencie. Armstrong tieto mená používal v štúdiách jogy a iných útulkoch, povedal.

Filla neidentifikoval, koho pas Armstrong používal.

Filla povedal, že kým bol v Kostarike, Armstrong sa „naozaj snažil“ niečo vytvoriť, aby mohol učiť jogu.

Vyšetrovatelia mu však boli na stope pomocou „staromódnych techník presadzovania práva,“ povedal.

Vyšetrovatelia sa zamerali na autobus, ktorý Armstrong viezol z letiska v San Jose. „Poznali trasu toho autobusu, takže začali s topánkami na zemi,“ povedal.

Pre svoj podpis použila aliasy a „naozaj to začalo cestu pre Kaitlyn Armstrongovú,“ povedal Filla.

Zmenila aj svoj fyzický vzhľad. „Vlasy si zafarbila na hnedo. Vlasy si ostrihala nakrátko po ramená,“ povedal Filla.

Caitlin Armstrong milovala fotografiu amerických maršálov

Policajti chodili od dverí k dverám a viedli pohovory v jogových inštitútoch a hosteloch, ktoré ich priviedli do Santa Teresy, kde bol vzatý do väzby.

Kaitlin Armstrong vo väznici Travis County.

Zdá sa však, že život na úteku si vybral svoju daň.

„Pri rozhovore s cudzincami v Kostarike by som povedal, že bola unavená,“ povedala Filla, „keď ju v Kostarike stretli dôstojníci v uniformách, najprv neuviedla svoju skutočnú identitu, ale keď ju vzali do väzby a spýtal sa, po niekoľkých minútach konečne priznala svoju pravú identitu.“

Podľa Fillu bol Armstrong zatknutý za porušenie kostarických zákonov za podvodné použitie pasu.

Podľa záznamov z väzenia je zadržiavaný vo väznici Travis County v Austine. Armstrong tiež čelí ďalšiemu federálnemu obvineniu z nezákonného letu, aby sa vyhol trestnému stíhaniu.

K tejto správe prispeli Rebekah Reiss a Steve Almasy zo CNN.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close