Svet

Soul zintenzívňuje dezinfekciu verejnej dopravy, keďže v Južnej Kórei pribúdajú ploštice

SOUL – Od vlakov metra po autobusy, Soul pracuje na dezinfekcii verejnej dopravy, aby zabránil šíreniu ploštice posteľnej, keďže obavy narastajú, keďže v Južnej Kórei pribúdajú správy o infekciách.

Mestská vláda požiadala Seoul Metro, prevádzkovateľa vlakov metra v hlavnom meste, aby plne dezinfikoval vlakové vagóny prípravkami certifikovanými ministerstvom pre bezpečnosť potravín a liečiv, informoval v piatok denník The Korea Herald.

Pred odchodom vlakov a vstupom do depa musí personál všetkých podchodov skontrolovať sedadlá vo vozňoch.

Prevádzkovateľ metra bude dezinfikovať vagóny 30-krát do roka, oproti súčasným deviatim, informoval začiatkom týždňa denník Korea Jungkook Daily s odvolaním sa na vládu Soulu.

Hmyz neprenáša infekčné choroby. V noci, keď ľudia spia, sa však živia ľudskou krvou, čo môže viesť k sekundárnym infekciám kože.

Autobusové spoločnosti dostali od vedenia mesta pokyn vykonať dodatočnú dezinfekciu autobusov vrátane letiskových limuzínových autobusov.

Taxíky, vrátane zahraničných turistov, budú dezinfikované viac ako dvakrát denne, uviedla mestská samospráva.

Tieto snahy sú súčasťou komplexného plánu mestskej samosprávy na premenu Soulu na „mesto s nulovou škodou“.

The Korea Times v stredu informovali, že v Soule bolo doteraz nahlásených asi 20 podozrení na ploštice posteľnej, čo vyvolalo obavy z možného zamorenia v meste s 9,4 miliónmi obyvateľov.

V celej krajine v posledných mesiacoch stúpa počet ploštice.

Červeno-hnedé parazity bez krídel sa nachádzajú v nocľahárňach, kúpeľoch a na iných miestach, ktoré krajina považuje za „náchylné na napadnutie“ plošticami, ako sú verejná doprava a prístrešky.

Bolo hlásených asi 30 podozrení na infekciu, a to aj v tradičných kórejských kúpeľoch Jijimjilbang Univerzitný kampus v Incheone, západne od Soulu a v juhovýchodnom meste Daegu.

Začiatkom tohto týždňa spustila Južná Kórea štvortýždňovú kampaň s inšpekciami verejných zariadení a opatreniami na kontrolu škodcov.

READ  Najväčšia piesočná búrka za viac ako desať rokov - VG

V Soule sú niektorí cestujúci metrom nervózni z ich jázd.

Medzi 24. októbrom a 7. novembrom bolo podaných osem hlásení od cestujúcich, ktorí tvrdili, že vo vlakoch videli hmyz.

Žiadna zo správ sa však nepotvrdila ako chyby, informoval denník Korea Herald.

Baek Ho, výkonný riaditeľ metra v Soule, vo štvrtok povedal, že 58 percent sedadiel vo vlakoch je vyrobených z látky, ale keďže majú pod sebou chladnú oceľ, sedadlá nemôžu obsahovať chyby.

„Aby sme však našim cestujúcim uľahčili starosti, postupne ich nahradíme polykarbonátovými alebo nerezovými stoličkami.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close